Нанопровідники збільшили ефективність мікромасштабного ядерного синтезу
16 Березня , 2018
Перший політ літака з найбільшим у світі реактивним двигуном
16 Березня , 2018

Розроблена «нанодеревина» з унікальними ізоляційними властивостями

Вчені з університету Меріленду домоглися повного видалення лігніну зі складу деревини і отримали новий матеріал, який охрестили «нанодеревиною». Він дійсно радикально змінюється саме на нанорівні, коли після видалення м’яких речовин залишається «скелет» з міцних і тонких каналів. Повітря в ньому переміщується суто в одному напрямку, а спроби передачі тепла в поперечній площині майже неможливі.

Методика виготовлення нанодеревини проста, однак затратна. По суті, деревину перетворюють у аналог паперу, для чого спочатку кип’ятять в суміші гідроксиду і сульфіду натрію. Розм’якшений лігнін і більшу частину геміцелюлози потім видаляють за допомогою пероксиду водню. Виходить пухка маса з великою кількістю пустот – якщо її спресувати, вийде папір, але американці вирішили провести процедуру ліофілізації, сухої заморозки, і отримали нанодеревину.

Нанодревесина

З втратою лігніну матеріал втрачає значну частину ваги, набуває яскраво-білий колір і починає відбивати сонячне світло. Структура з мікроканалів дуже міцна, тримає навантаження на розчавлювання в 30 разів більше, ніж пінополістирол. Якщо правильно зістикувати панелі, то з внутрішньої системи наноканалів тепле повітря можна подати майже в будь-яку точку конструкції, але воно не покине її, не піде в навколишнє середовище – це нове слово в теплоізоляції.

А ще нанодеревина, будучи в основі природним матеріалом, гіпоалергенна і відмінно біодеградує, не створюючи жодних проблем з утилізацією. Правда, горить теж дуже добре, і буде непросто погодити її застосування з діючими будівельними нормами. Плюс під питанням собівартість продукції – за дослідними зразками важко судити про витрати на виробництво потенційної комерційної версії матеріалу.

НанодревесинаДжерело

Author: LEU

Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: 

Warning: file_put_contents(): Only 0 of 66 bytes written, possibly out of free disk space in /home/proftool/uaengineer.com.ua/www/wp-content/plugins/ewww-image-optimizer/common.php on line 8753