Гаджет для мандрівників CAMPy буде охороняти табір під час вашого сну
4 Липня , 2017
У Прінстоні розробили «розумні» вікна з автоматичним тонуванням
4 Липня , 2017

Розроблено спосіб ідентифікації космічного сміття лазером

Кількість космічного сміття на навколоземній орбіті вже обчислюється сотнями мільйонів фрагментів. Головна небезпека цих «високотехнологічних» уламків полягає в їх швидкості – понад 28000 км/год. Навіть невеликий шматочок на такій швидкості може викликати серйозне пошкодження і навіть вивести з ладу діючий космічний апарат.

Поки вдається уникнути зіткнень, завдяки постійному моніторингу, який проводять космічні агентства за допомогою наземних телескопів та лазерних радарів.

Інженери факультету аеронавтики Массачусетського технологічного інституту (MIT) розробили методику лазерного зондування, за допомогою якої можна визначати не лише місце знаходження космічного сміття, але і деякі його характеристики. Тепер, наприклад, стало можливим ідентифікувати металевий фрагмент, а також наявність на ньому фарби.

Один з методів носить назву «лазерна поляриметрія». Він дозволяє вимірювати поляризацію світла, відбитого від різних предметів.

Наприклад, коли промені сонця відбиваються від гумового м’ячика, електричне поле падаючого світла може коливатись вертикально. Однак, якщо поверхня кульки має нерівності, то відбите світло почне коливатись і навіть відхилятись. Один і той же матеріал може мати кілька варіантів поляризації в залежності від кута, під яким падає світло.

Детальна ідентифікація космічного сміття допоможе більш точно оцінювати небезпеку, яку він представляє перш за все для екіпажів МКС і своєчасно попереджати їх про це.

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: