Телескоп TESS, який займеться пошуком планет, буде запущений вже завтра
15 Квітня , 2018
В Японії знайшли величезні поклади рідкоземельних металів
17 Квітня , 2018

Розумний велосипедний ліхтарик стежить за проблемами на дорозі

Джейк Томпсон, студент факультету дизайну університету Сасекса і затятий велосипедист, розробив гаджет, який допоможе перетворити байкерів з учасників дорожнього руху в його контролерів. Він назвав своє ноу-хау «Flares» і оформив у вигляді звичайного ліхтарика на кермо велосипеда. Пристрій дає пучок світла 300 люмен на 2,5 години при повній зарядці, плюс має кілька економічних режимів. Але головне – три кнопки на зовнішній стороні гаджета.

Перша кнопка потрібна для сигналізації про ями, вибоїни, розбиті бордюри, тріщини в асфальті і т. д. Все, що пов’язано з незадовільним станом дорожнього полотна, навіть якщо мова йде про частково стерту розмітку. Друга кнопка відповідає за небезпеки на дорозі, типу занадто близької проїжджої частини. Третю ж треба натискати, якщо велосипедист виявляється на складному, небезпечному і незручному перехресті.

При натисканні на кнопку система автоматично передає відмітку на смартфон власника з GPS на борту і прикріплює до неї геотеги. Після поїздки користувач може відредагувати список скарг, додати коментарі і поради, після чого завантажити їх на спеціальний сайт, для залучення уваги громадськості.

Томпсон надихнувся аналогічним проектом в Данії, де раніше інших у Європі зрозуміли, що верткі і легкі велосипедисти більш чутливі до проблем інфраструктури. Їм простіше збирати інформацію про дорожні біди, підкріплені фактами, від яких чиновникам буде важче відмахнутися. Поки технологія Томпсона працює в тестовому режимі, але він планує створити повноцінний сервіс найближчим часом.

Джерело

Author: LEU

Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: