Студенти створили робота, що наливає «ідеальну пінту пива
9 Липня , 2017
Valkyrie – гуманоїдний робот, який буде допомагати людям при колонізації Марсу
9 Липня , 2017

Соціальна віртуальна реальність: скільки залишилось чекати?

Вже не перший рік багато хто активно спілкується більше в інтернеті, в соціальних мережах, ніж вживу. Але незабаром нас чекає ще одне нововведення – соціальна віртуальна реальність.

Спочатку ми спілкувались з друзями через ICQ і MSN Messenger (якщо вам вдалося застати дані комп’ютерні месенджери), потім прийшов Skype і дозволив голосовим шляхом спілкуватись з близькими, друзями і колегами по роботі. Трохи пізніше розробники Skype додали можливість відео-дзвінків, і тим самим кардинально змінили індустрію месенджерів і вивели дистанційне спілкування на абсолютно новий рівень.

Люди могли абсолютно безкоштовно (необхідно лише інтернет з’єднання) спілкуватися, при цьому бачачи свого співрозмовника на екрані гаджета або комп’ютера. На сьогоднішній день практично всі месенджери вже пропонують можливість відео-дзвінків, нічого дивного в цьому немає. Набагато цікавіше наступний етап розвитку спілкування в мережі, яким швидше за все стане соціальна віртуальна реальність.

Social VR

Використовуваний в англомовному ком’юніті термін Social VR з’явився не так давно, якщо порівняти з датою появи окулярів віртуальної реальності, при цьому багато онлайн видань вже встигли оцінити всі за і проти нового виду спілкування.

Соціальна віртуальна реальність — це окрема мережа, де дві або більше людини, навіть перебуваючи в різних країнах світу, можуть віртуально перенестися в одне і те ж місце, спілкуватись або виконувати якісь дії, тобто ви самі сформуєте середовище навколо себе. Це може бути звичайне (віртуальне кафе) або ж, наприклад, льодовик.

На жаль, жодна компанія ще не зуміла розробити таку платформу, де ви могли б створити віртуальну копію самого-себе, тому образи в соціальній віртуальній реальності поки що обмежуються аватарами. Тобто ваше обличчя буде найбільш наближене до реальності, але все ж це буде нагадувати симулятор життя у вигляді The Sims.

Social VR

Існує дуже багато сторонніх компаній, які працюють над розробкою всіляких примочок, щоб наблизити віртуальну реальність до навколишнього світу, так, наприклад, гаджет OhRoma дозволить передавати запахи у віртуальному світі. Люди за своєю природою є соціальними, і спільний досвід створює міцні зв’язки, як ніщо інше. Віртуальна реальність дозволяє нам доповнювати наше життя досвідом, який в іншому випадку був би неможливим.

У Social VR є велике майбутнє — в цьому немає ніяких сумнівів, але коли ж настане той день, коли ми перестанемо використовувати нинішні месенджери, а будемо спілкуватись на соціальних платформах віртуальної реальності?

На даний момент найбільшими гравцями в даній галузі є Facebook, AltspaceVR, а також VR Chat. У першої компанії є всі необхідні кошти, і Марк Цукерберг, на недавній конференції Facebook розповів про потенціал віртуальної реальності в житті кожної людини на землі, але офіційно використовувати їх продукт під назвою Spaces ще ніхто не може. AltspaceVR і VR Chat вже запустили свої додатки.

Facebook Social VRСоціальна віртуальна реальність від Facebook

Необхідно розуміти, що дану індустрію дуже сильно гальмує дорожнеча окулярів віртуальної реальності і технічні характеристики мобільних пристроїв. Для передачі якісного зображення через інтернет потрібні одні з останніх версій смартфонів, доступ до яких є явно не у всіх, а якщо ще врахувати низькі швидкості передачі даних в багатьох країнах світу, то соціальна віртуальна реальність ще тільки на початку свого шляху.

До всього іншого, у людей повинна виникнути необхідність або затяте бажання постійно використовувати Social VR у своєму житті, та що тут говорити, якщо багатокористувацькі ігри віртуальної реальності досі не користуються величезною популярністю. Якщо ви грали в ігри, використовуючи окуляри VR, то, напевно, знаєте, як це круто, але знову ж таки зібрати свій комп’ютер, придбати окуляри і гри обійдеться на сьогоднішній день в копієчку.

Вірогідно, соціальна віртуальна реальність стане популярною, коли в кожному десятому будинку будуть окуляри віртуальної реальності, а вони з’являться тільки тоді, коли любителі комп’ютерних або консольних ігор придбають собі хоча б одну пару. Тобто, спочатку має відбутись популяризація VR-ігор, а вже потім прийде черга Social VR. Дуже малоймовірно, що це станеться навпаки.

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: