В Японії знайшли величезні поклади рідкоземельних металів
17 Квітня , 2018
Єдиний у світі пором з роторним вітрилом почав курсувати Балтійським морем
17 Квітня , 2018

SpaceX буде сповільнювати падаючі ступені повітряними кулями?

SpaceX взагалі-то планує відновлювати всі ступені ракети, а не лише першу, і для цього, можливо, будуть потрібні нестандартні рішення. Ілон Маск повідомив, що його компанія спробує сповільнювати верхні ступені ракети, використовуючи «гігантські кулі для вечірки» — і так, він визнає, що це звучить трохи божевільно. Поки ні про що не повідомляється, але ми ж знаємо, що Маск слів на вітер не кидає, хоч іноді його рішення затримуються в реалізації.

Якщо система спрацює, SpaceX отримає кілька вигод. Станом на 2018 рік, запуск Falcon 9 з урахуванням приземлення першого ступеня обходиться компанії в 62 мільйони доларів. Якщо вона зможе надійно сповільнювати і відновлювати верхню сходинку за допомогою недорогого способу типу кулі, вона не тільки знизить витрати, але і зробить запуски більш привабливими для клієнтів. Все буде екологічно (“мертва” ракета не буде згоряти в атмосфері або тонути в океані) і красиво. Правда, звучить зовсім незвично.

Трохи пізніше Маск додав, що куля має знизити балістичний коефіцієнт ступеня (його здатність долати опір повітря) на «два порядки».

Жарти про батут тепер актуальні як ніколи. Тому що Маск так і сказав! З Твіттера:

— Може здатися трохи божевільним, але…

— SpaceX спробує повернути верхній ступінь ракети назад з орбітальної швидкості за допомогою гігантської повітряної кулі для вечірок.

— І посадити його на надувний будиночок.

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: