Фарба перетворить будь-яку поверхню в сенсорну панель
23 Травня , 2017
Вченим вперше вдалося отримати знімки руху електричного струму в графені
23 Травня , 2017

SpaceX провела випробування основного двигуна першого ступеня своєї важкої ракети

Компанія SpaceX протягом 4 останніх років обіцяє провести запуск своєї важкої ракети Falcon Heavy. І схоже, ми дочекалися. Нещодавно компанія опублікувала в «Твіттері» відео, яке може говорити про те, що ця система практично готова для свого першого польоту. На відео можна побачити, як відбувається статичний тест основного двигуна першого ступеня Falcon Heavy на випробувальному полігоні в місті Макгрегор, що в Техасі, США. Випробування проходили в кінці позаминулого тижня.

Ракета-носій Falcon Heavy по своїй суті являє собою звичайну ракету Falcon 9 зі збільшеною потужністю, в сукупності приблизно рівній потужності трьох двигунів звичайної Falcon 9. Заявлені показники дозволяють прискорювачу генерувати більше тяги, в цілому підвищуючи вантажопідйомність ракети-носія. У SpaceX відзначають, що на даний момент Falcon Heavy буде здатна вивести на навколоземну орбіту понад 22 000 кілограмів корисного навантаження. В ідеалі ж важка версія Falcon 9 зможе виводити на низьку навколоземну орбіту корисне навантаження вагою до 63,5 тисяч кілограмів. А при запусках до Марсу її вантажопідйомність буде складати близько 17 тисяч кілограмів. У наступному році компанія планує використовувати Falcon Heavy для пілотованого польоту навколо Місяця (полетять дві приватні особи, інформація про яких поки що не розголошується). До Марсу Falcon Heavy повинна буде відправитись в 2020 році.

Як вказує сам Ілон Маск, потужність двох двигунів основної ступені Falcon Heavy практично еквівалентна потужність одного двигуна Falcon 9, однак третій двигун важкої версії має підвищену тягу, а також використовує «додаткове обладнання». Іншими словами, головний двигун у Falcon Heavy тільки один, а два інші використовуються в якості допоміжних.

Незважаючи на те, що Falcon Heavy зовні дуже схожа на свою більш компактну версію Falcon 9, обидві ракети-носія дуже різні. І мабуть, що тест основного двигуна Falcon Heavy, що проходив позаминулого тижня був досить важливим з точки зору перевірки його експлуатаційних і технічних характеристик.

Для шанувальників SpaceX, новина про випробування має стати гарним приводом для радості. Адже вперше Маск ще в 2011 році пообіцяв, що дебют Falcon Heavy відбудеться в 2013-му. З тих пір перший запуск багато разів переносився, а кілька неприємних інцидентів сильно відсунули на задній план очікуваний старт. Прямо зараз SpaceX націлена на безпілотний запуск Falcon Heavy в кінці літа. Старт ракети-носія буде відбуватись зі стартового комплексу Launch Pad 39A. Нагадаємо, що з цього історичного місця в Космічному центрі Кеннеді проводився пілотований запуск на Місяць. Факт проведених випробувань основного прискорювача ракети може бути відмінною ознакою того, що запуск може статись саме в той час, на який він (в даний момент) запланований.

Author: LEU

Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: