Металева піна виявилася міцнішою армійської броні
31 Березня , 2018
Майбутні електромобілі зможуть підзаряджатись без дротів прямо на ходу
1 Квітня , 2018

SpaceX розпочала створення свого супутникового Інтернету

Федеральна комісія із зв’язку США (FCC) схвалила заявку компанії SpaceX на запуск і використання супутникової мережі Starlink з декількох тисяч компактних супутників, за допомогою яких компанія планує надавати доступ до Інтернету не лише в США, але і по всьому світу.

«З цим рішенням Комісія зробила важливий крок в сторону доступної конкуренції у сфері надання послуг високошвидкісної передачі даних», — зазначила FCC у своїй заяві.

Як наголошується в заяві, це перший випадок, коли FCC дала добро на створення подібного супутникового угрупування, проте ЗМІ додають, що за останній рік компанії OneWeb, Space Norway і Telesat отримали дозволи на доступ до ринку США для надання послуг широкосмугового зв’язку з використанням супутників.

«Ми вдячні Федеральної комісії зі зв’язку за ретельний огляд, аналіз та надання компанії SpaceX ліцензії на створення угрупування супутників. Незважаючи на те, що на шляху до цієї мети нам потрібно вирішити ще дуже багато складних завдань, це рішення є дуже важливим кроком для створення супутникової мережі нового покоління. За допомогою цього угрупування супутників компанія SpaceX зможе надавати доступний і якісний широкосмуговий доступ в Мережу, що стане особливо важливим для тих регіонів, де в даний момент взагалі відсутній будь-який Інтернет», — прокоментувала Гвінн Шотвелл, президент та головний операційний директор компанії SpaceX.

Варто нагадати, що про амбітний план Маска по створенню нової супутникової мережі Інтернет стало відомо ще в 2016 коли, коли власник SpaceX оприлюднив деякі деталі амбітного проекту, що отримав назву Starlink. Як випливало з опису, система буде включати 4425 супутників, які будуть перебувати на орбітах висотою від 1150 до 1325 кілометрів, а також ще 7518 апаратів, які планується вивести на орбіту висотою від 335 до 346 кілометрів. Таким чином, в рамках цього проекту SpaceX планує запустити майже 12 тисяч компактних супутників. Однак, судячи з матеріалів FCC, поки компанія отримала дозвіл на запуск лише першої групи апаратів.

Для забезпечення глобального доступу до Інтернету супутники компанії SpaceX будуть працювати на частотах Ka – і Ku-діапазонів. Початок масового запуску супутників мережі Starlink заплановано на 2019 рік. Мережа почне свою роботу, як тільки супутникова група буде налічувати принаймні 800 апаратів. При цьому до 29 березня 2024 року компанія повинна буде запустити не менше половини схваленої кількості апаратів, а решта супутників повинні бути виведені на орбіту до 29 березня 2027 року.

Зазначимо також, що 22 лютого SpaceX успішно запустила ракету-носій Falcon 9 і вивела на орбіту два перших супутника системи Starlink. За допомогою супутників Microsat-2a і Microsat-2b SpaceX має намір випробувати нову фазовану антенну решітку з технологією формування спрямованого променя, а також обладнання міжсупутникового зв’язку. А 30 березня Falcon 9 вивів на орбіту 10 телекомунікаційних супутників Iridium NEXT з бази ВПС США Ванденберг

Мережа Starlink обіцяє більш швидкий порівняно з оптоволоконними мережами доступ до Інтернету, через надання прямого доступу до бездротової мережі, а не через нинішні системи перерозподілу сигналу, які, як правило, набагато дорожчі в експлуатації і менш надійні.

Джерело

Author: LEU

Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: