У Японії виявили фермент, що пожирає пластикові відходи
19 Квітня , 2018
Створений робот для автоматичного складання дизайнерських наноматеріалів
20 Квітня , 2018

SpaceX успішно вивела новий космічний телескоп TESS на орбіту

Компанія SpaceX провела успішний запуск з космодрому на мисі Канаверал ракети-носія Falcon 9 із супутником TESS (Transiting Exoplanet Survey Satellite) для аерокосмічного агентства NASA, яке буде використовувати його для пошуку землеподібних планет за межами Сонячної системи. Після відкладеного на день старту запуск пройшов штатно. Через три хвилини після старту відбулося відділення першого ступеня Falcon 9. Через шість хвилин щабель здійснила успішну вертикальну посадку на баржу «Of Course, I Still Love You», що знаходиться в Атлантичному океані. Приблизно через 50 хвилин апарат вийшов на задану орбіту. В рамках його дворічної місії апарат буде займатися вивченням понад 200 тисяч зірок, біля яких, з допомогою транзитного методу виявлення, буде виробляти пошук нових екзопланет. Транзитний метод пошуку екзопланет полягає в спостереженні за зниженням рівня світності зірки в момент, коли перед нею може проходити великий об'єкт, розміром з планету. Рівень змінної яскравості дозволяє вче..

Компанія SpaceX провела успішний запуск з космодрому на мисі Канаверал ракети-носія Falcon 9 із супутником TESS (Transiting Exoplanet Survey Satellite) для аерокосмічного агентства NASA, яке буде використовувати його для пошуку землеподібних планет за межами Сонячної системи.

Після відкладеного на день старту запуск пройшов штатно. Через три хвилини після старту відбулося відділення першого ступеня Falcon 9. Через шість хвилин ступінь здійснив успішну вертикальну посадку на баржу «Of Course, I Still Love You», що знаходиться в Атлантичному океані. Приблизно через 50 хвилин апарат вийшов на задану орбіту. В рамках його дворічної місії апарат буде займатися вивченням понад 200 тисяч зірок, біля яких, за допомогою транзитного методу виявлення, буде проводити пошук нових екзопланет.

Транзитний метод пошуку екзопланет полягає в спостереженні за зниженням рівня світності зірки в момент, коли перед нею може проходити великий об’єкт, розміром з планету. Рівень змінної яскравості дозволяє вченим визначити, що ж саме вони виявили

16 квітня глава SpaceX Ілон Маск заявив, що другий ступінь ракети після її запуску можна зберегти за допомогою гігантської повітряної кулі. Компанія SpaceX відома тим, що відпрацювала технологію повернення і посадки розгінних блоків на плаваючі в океані безпілотні платформи, а потім їх повторного використання.

Нагадаємо, що TESS запущений для заміни телескопа «Кеплер», який через вичерпання запасу палива остаточно вийде з ладу в найближчі місяці.

TESS має чотири телескопа з матрицями на 16,8 мегапікселя, які працюють у спектральному діапазоні від 600 до 1000 нанометрів. Кожен з цих телескопів має поле зору 24 на 24 градуси. Вони спрямовані таким чином, що разом утворюють єдине поле зору у вигляді витягнутої смуги. Раз на 27 днів телескоп буде змінювати зону спостереження, що дозволить йому за два роки основної місії створити карту, яка покриває 85 відсотків всієї небесної сфери. Цим він сильно відрізняється від «Кеплера», який постійно спостерігав за фрагментом лише в чверть відсотка неба. Правда, таке широке охоплення має серйозний недолік. Телескоп буде спостерігати за одним сегментом менше місяця через що може не виявити планети з великим періодом обертання. Але у TESS буде дві зони, за якими він буде спостерігати безперервно протягом року, — вони розташовані в центрі північної і південної півсфери огляду телескопа і утворюються через перекриття сегментів при повороті апарату.

Основними цілями TESS стануть зірки, розташовані не далі, ніж за 300 світлових років від Землі, і що володіють яскравістю від 30 до 100 разів вищою, ніж ті, які вивчав «Кеплер». На думку вчених, апарат зможе виявити кілька тисяч екзопланет, з яких близько 300 можуть виявитися не більше ніж у два рази більше Землі. Після виявлення кандидатів в екзопланети за допомогою орбітального телескопа вчені місії займуться їх підтвердженням за допомогою наземних телескопів, а також космічного телескопа «Джеймс Вебб», який, все ж таки колись запустять в космос.

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: