Компанія Ford показала, як працює центр симуляції погоди
22 Травня , 2018
BMW розробила Personal Mover Concept для співробітників своїх заводів
25 Травня , 2018

Створена самовідновлювана “шкіра” з рідкого металу

Часом науковий світ змушує замислитися ось над чим: творці фантастичних творів виявляються настільки прозорливими, що передбачають появу деяких нових технологій, або ж вчені, надихаючись фантастикою, рухають науку вперед. Фільм «Термінатор-2», який  вийшов більше 25 років тому показав нам Т-1000, робота з рідкого металу, і з тих пір з’явилося чимало розробок в цій сфері. А нещодавно дослідники ще більше наблизили створення такого механізму, представивши матеріал, здатний самостійно відновлювати пошкоджені частини, не впливаючи на функціональність пристрою.

Порівняння з Т-1000 наведено не для красного слівця. Справа в тому, що новий матеріал, або, як називають його самі вчені, «електронна шкіра», складається з рідкого металу, який поміщений на гумоподібний матеріал. Це дозволяє структурі згинатися, розтягуватися і всіляко змінювати свою форму без впливу на роботу електронних схем. Більш того, при пошкодженні зовнішньої металевої структури рідкий метал «виходить» назовні і відновлює структуру, заміщаючи втрачені частини. Навіть після серйозних механічних пошкоджень «електронна шкіра» продовжує функціонувати і може повністю відновити свою форму і структуру.

Самі автори роботи Ерік Марвіка і Майкл Баррет сподіваються, що створений матеріал дасть можливість спроектувати нові види роботизованих механізмів, які зможуть ремонтувати самі себе в разі отримання ушкоджень. Крім того, такий матеріал збільшить термін служби механізмів і здешевить витрати на обслуговування. Крім цього, «електронна шкіра» може знайти застосування і в створенні носимої електроніки і протезів нового типу, які будуть стійкі до агресивних умов зовнішнього середовища.

Джерело

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: