Цегла з аерогелем перевершила по теплоізоляції звичайну у вісім разів
18 Січня , 2018
Сервери на Linux і Windows вражає вірус-майнер
19 Січня , 2018

Створено крихітний робот-скат, що приводиться в рух живими клітинами тканин серцевого м’яза

Група дослідників з Каліфорнійського університету в Лос-Анджелесі, очолювана професором біоінженерії Алі Хадемоссейні (Ali Khademhosseini), створила крихітного м’якого робота, який приводиться в рух живими клітинами тканин серцевого м’яза і який наслідує біомеханіку рухів морського ската. Дана технологія може дати початок новому напрямку біонатхненної робототехніки, регенераційної медицини і медичної діагностики.
Відносно проста будова тіла морського ската, його плавні форми і досить велика маневреність, забезпечувана плавцями-крилами, роблять їх ідеальною моделлю для побудови різних біоелектромеханічних і робототехнічних систем. Крихітний робот-скат, довжина якого складає лише 10 міліметрів, складається з чотирьох шарів. Основним шаром є шар живих клітин тканин серцевого м’яза, які затиснуті в “каркас” з двох шарів спеціалізованого біосумісного матеріалу. І четвертим, останнім шаром, є гнучкий шар тонкого металевого електроду.

Микроробот-скат

Коли на електроди подається невеликий електричний потенціал, це призводить до скорочення клітин тканин серцевого м’яза, завдяки чому робот може “махати” своїми плавцями-крилами так само, як це робить його живий прототип.

“Розвиток подібних біонатхненних систем дозволить у майбутньому створювати робототехнічні пристрої, що містять тканини біологічного походження і звичайну електроніку” – розповідає професор Хадемоссейні, – “А такі крихітні біороботи можуть, у свою чергу, стати основою нових способів боротьби з різними захворюваннями. Зокрема, вони зможуть провести “ремонт” серцевих тканин, постраждалих в результаті серцевого нападу, і багато іншого”.

Джерело

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: