Новий дисплей LG – величезний, прозорий і гнучкий
10 Липня , 2017
Volkswagen показав новий електромобіль і роботів-электрозаправників
11 Липня , 2017

Створено транзисторний “нейрон”, який веде себе як живий аналог

Дослідники з китайського університету Електронних наук і технологій (University of Electronic Science and Technology) і Технологічного університету Наньянгу (Nanyang Technological University), Сінгапур, створили перший у своєму роді “транзисторний нейрон”, напівпровідниковий пристрій, що веде себе в точності, як нейрон живих нервових тканин. Такі пристрої можуть стати одним з видів майбутніх нейроморфних процесорів, на базі яких будуть створюватись обчислювальні системи, що працюють також, як і головний мозок людини. І, як добре відомо, такі системи ідеально підходять для вирішення завдань певного класу, таких, як адаптація, машинне бачення і глибинне вивчення.
Звичайному транзистору для того, щоб вести себе подібно нейрону, потрібна можливість реалізації деяких базових “нейронних” функцій, таких, як зважене підсумовування і обчислення порогових функцій. Саме такі функції лежать в основі роботи живого нейрону, який здатний отримувати безліч сигналів від інших нейронів, підсумувати їх і при перевищенні певного порогу підсумованого сигналу спрацьовувати. Мільярди нейронів людського мозку постійно виконують підсумовування і обчислення порогових функцій багато разів за секунду, а це все разом дає нам можливість мислити і керувати своїми діями.
Як вже згадувалось вище, дослідники створили “нейронний транзистор” або “транзисторний нейрон”, який здатний виконувати функції підсумовування сигналів і обчислювати порогові значення. Цей транзистор виготовлений не з традиційного кремнію, а з двовимірного шару дисульфіду молібдену (MoS2, молібденіту), матеріалу, що входить у новий клас напівпровідників, які називаються перехідними металевими дихалькогенідами.
Даний транзистор має два керуючих електроди-затвори, а керувати роботою транзистора можна як за допомогою кожного з затворів окремо, так і за допомогою відразу двох затворів одночасно. В останньому випадку транзистор виконує функцію підсумовування сигналів. У своїх дослідженнях вчені продемонстрували, що створений ними напівпровідниковий прилад здатний виконувати і ряд інших логічних операцій за допомогою певної комбінації сигналів на керуючих електродах.
Однією з переваг нового “транзисторного нейрону” є швидкість його роботи. Відзначимо, що даний випадок є не першим випадком створення подібних напівпровідникових пристроїв, але всі створені раніше такі пристрої могли працювати зі швидкістю 0.05 Гц. Новий  “транзисторний нейрон” здатний працювати на швидкостях від 0.01 до 15 Гц, що дозволить в майбутньому створити ряд швидкодіючих нейроморфних апаратних засобів на його основі. Для порівняння, нейрони головного мозку працюють з середньою швидкістю 5 Гц.
У найближчому майбутньому дослідники планують додати в структуру “транзисторного нейрону” ще кілька додаткових керуючих електродів, що дозволить їм отримати більш реалістичний аналог живого нейрону, що має велику кількість портів” для вхідних сигналів. Крім цього, дослідники планують об’єднати такий багатозатворний транзистор з мемрістором, електронним компонентом, який буде виконувати роль штучного синапсу.

Author: LEU

Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: