Японські вчені розробили “самовідновлюване скло”
13 Січня , 2018
Дисплей DeepFrame створює доповнену реальність без спеціальних окулярів
13 Січня , 2018

Створений робот-імплантат, який стимулює ріст внутрішніх органів

Регенеративні можливості нашого організму, незважаючи на досить великі резерви, вельми і вельми обмежені, особливо якщо питання стосується відновлення внутрішніх органів після пошкодження. І експерти Бостонської педіатричної лікарні нещодавно представили імплантовуваного медичного робота, який може стимулювати ріст пошкоджених структур, не заважаючи роботі і не викликаючи відторгнення організмом.

В першу чергу роботизована медична система призначена для лікування атрезії стравоходу — це вроджене недорозвинення стравоходу з повною відсутністю фізіологічного промішку і непрохідністю. На даний момент цю патологію можна вилікувати за допомогою реконструктивної хірургічної операції або ж особливим способом витягування (так звана процедура Фокера). Причому для останнього методу пацієнт повинен перебувати в медичній комі протягом 1-4 тижнів.

Новий робот-імплант не тільки дозволяє пацієнтові перебувати у свідомості, але і не потребує особливо суворого постільного режиму.

Моторизований робототехнічний пристрій приєднується лише до стравоходу, що дозволяє пацієнту вільно пересуватись. Покрита гладкою, біосумісною, водонепроникною “шкірою”, вона включає в себе два кріплення, що розміщуються навколо стравоходу і пришиті на місце швами. Зовнішній програмований блок керування застосовує регульовані сили тяги до кілець, які повільно і неухильно тягнуть тканину в потрібному напрямку.

Пристрій був випробуаний на стравоходах свиней (п’ять отримали імплантат, а три – як контрольні). Відстань між двома кільцями (що тягнули стравохід у протилежні напрямки) збільшувалась невеликими кроками, що становили 2,5 міліметри щодня протягом 8 – 9 днів. Тварини могли нормально харчуватись навіть з пристроєм, що розтягував їх стравохід, і не проявляли жодних ознак дискомфорту.

“Це показує, що ми не просто розтягуємо стравохід, він видовжується завдяки формуванню нових клітин”, – каже П’єр Дюпон, доктор філософії, керівник дослідження та керівник дитячої кардіологічної біоінженерії в Бостонській педіатричній лікарні.

«Ніхто не знає оптимальної сили, яку слід прикладати для стимуляції росту органу. Робот може визначити необхідний об’єм сили і прикладати її максимально точно і ефективно».

Джерело

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: