Будівництво космічного телескопа CHEOPS завершено
9 Квітня , 2018
Матеріали майбутнього: самовідновлюваний бетон аерогель та ін.
10 Квітня , 2018

Технологія 3D-голограм дозволить записати 1000 DVD на шматочок плівки 10х10 см

На сьогоднішній день великі обсяги інформації як і раніше зберігаються на різних дисках, проте вже зараз існує дійсно гігантське незадіяне сховище, яке тільки починає свій шлях. Мова йде про голографічні запам’ятовуючі пристрої.

Команда китайських вчених розробила плівку на основі наночастинок, здатну зберігати інформацію у вигляді 3D-голограм, що покращують щільність даних, швидкість зчитування, запису і стабільність у складних умовах.

Ідея голографічного зберігання даних існує не перше десятиліття, однак відчутного прогресу у цьому напрямі досягнуто не було. У 2005 році кілька великих технологічних компаній об’єднали свої зусилля для просування ідеї універсальних голографічних дисків (HVD), а також голографічних карт.

Найбільш значних успіхів досягли вчені Північно-Західного університету Китаю, які створили новий тип носія. На першому етапі вони розробили напівпровідникову плівку з діоксиду титану (TiO2) і наночастинок срібла. Інформація записується на неї за допомогою лазера шляхом зміни заряду, а оскільки різні довжини хвиль лазера впливають на частинки по-різному, інформація «складується» у вигляді тривимірних голограм.

Дана технологія дозволяє пристроям зберігати більший об’єм інформації в меншому фізичному просторі порівняно зі звичайними оптичними системами. За даними команди університету, фрагмент голографічної плівки розміром 10 х 10 см і товщиною 620 нанометрів дозволить зберігати в 1000 разів більше даних, ніж DVD, тобто приблизно 8,5 ТБ.

Джерело

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: