Хамелеон надихнув на створення нанолазера здатного змінювати колір випромінюваного світла
7 Липня , 2018
Мікроробот HAMR навчився пересуватись і під водою
8 Липня , 2018

Toyota відправляє водневе судно у всесвітній шестирічний круїз

Компанія Toyota проінвестувала будівництво експериментального морського судна з гібридною силовою установкою. Вона використовує енергію вітру, сонця і хвиль, а як резерв – запас водню, який виробляється з морської води. Це буде перший у світі корабель, після старовинних вітрильників, який не потребує палива для руху.

Насправді, спочатку «Energy Observer» і був просто вітрильником. У 1983-му його побудував флотський інженер Найджел Айренс, щоб інноваційний корабель ставив рекорди. Першим стала гонка на 500 миль за 24 години, потім пішла низка модернізацій та нових досягнень. Сьогодні це великий і легкий катамаран, який при довжині 30,5 м і ширині 12,8 м має водотоннажність 28 тонн. Він обраний в якості ідеальної платформи для тестування нової енергетичної системи.

Катамаран не везе вантаж, тільки прилади та припаси для команди, він може майстерно маневрувати, вивчаючи ефективність використання вітрил і сонячних батарей при різному хвилюванні моря. Для вироблення водню тут адаптували наземну установку, в якій з морської води випаровується сіль, а потім за допомогою електролізу відбувається розділення води на кисень і водень. Газ під тиском зберігається в резервуарах, звідки буде використовуватись по мірі необхідності, також як частина великого експерименту.

Щоб оцінити ефективність концепції, виявити плюси і мінуси, запланований довгий 6-літній вояж, з відвідуванням 50 країн світу. Розпочнеться він вже в наступному році і пройде під безпосереднім патронатом Toyota Motor Europe. Для компанії це інвестиції подвійної вигоди, престиж і розвиток нових технологій, адже водневі силові установки вже застосовуються у вантажній техніці Toyota.

Energy Observer

Джерело

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: