Смартфон може стати ефективним дозиметром радіації в разі ядерної катастрофи
15 Січня , 2019
Найбільший у світі дирижабль готується прийняти перших пасажирів
16 Січня , 2019

У 2021 році ВМСУ отримають ракетні катери “Лань”

Військово-морські сили України отримають нові ракетні катери для українського флоту «Лань-ЛК» у 2021 році. Про це в інтерв’ю інформаційному агентству «Оборонно-промисловий кур’єр» розповів представник ВМСУ на умовах анонімності, повідомляє Defense Express.
Джерело поінформувало, що розробник і виробник проекту ЗАТ «Завод «Кузня на Рибальському» вже розпочав роботи. Зокрема, закуповуються комплектуючі, готується виробництво.
За його словами, перший катер (у серії заплановано не менше трьох-чотирьох) з’явиться у 2020 р., його випробування триватимуть близько ніж півроку, отже він стане в стрій ВМСУ «десь у 2021 р.».

У ВМСУ не виключають, що за умов наявності в Кабміні єдиного центрального органу виконавчої влади для реалізації державної оборонно-промислової політики проект з виробництва катері «Лань-ЛК» рухався б набагато швидше.
Варто додати, що раніше ІА «ОПК» повідомляло, про затримання виробництва ракетних катерів для українського флоту «Лань», внаслідок конфлікту миколаївських розробників (Дослідно-проектного центру кораблебудування» (КП «ДПЦК») і київських виробників (ЗАТ «Завод «Кузня на Рибальському»).
За даними агентства, до вересня 2018 року конструкторське бюро Заводу «Кузня на Рибальському» доопрацювало проект «Лані» до версії вже 64-метрового катера «Лань-ЛК» (експортна версія відома під назвою «Веспа»), повною водотоннажністю 640 тонн і швидкістю 40 вузлів — під озброєння розроблюваними ДККБ «Луч» протикорабельними крилатими ракетами (передбачено озброєння 8 ПКР «Нептун»).

Однак самі військові моряки за умови анонімності зауважили, що катер хоча й не вийшов зі свого класу, надто важкий. Крім того, у ВМСУ повідомили, що Дослідно-проектний центр кораблебудування (КП «ДПЦК») наполягав на встановленні на катерах газотурбінної установки виробництва миколаївського ДП «Зоря-Машпроект», Завод «Кузня на Рибальському» — на використанні дизельної установки, оскільки газотурбінної установки поки що не існує в природі, і на саме лише її створення буде потрібно не менше двох років.
При цьому на тлі конфлікту уповноважені особи військового відомства попросту боялися ухвалити рішення.

Джерело

Author: LEU

Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: