Американські вчені надрукували на 3D-принтері функціонуючий серцевий м’яз
9 Липня , 2018
Плавуче місто отримає 300 будинків, свій уряд і власну криптовалюту
10 Липня , 2018

У Дубаї побудують найбільшу вертикальну ферму в світі

 

Емірат Дубаю хоче отримати ще одну «хай-тек» пам’ятку – найбільшу в світі ферму вертикального типу, вежу-сад. Спільний проект Emirates Flight Catering і Silicon Valley-Crop One передбачає зведення споруди з корисною площею 12 000 кв. м. Для порівняння, поточні рекордсмени в цій сфері — FarmedHere площею 8400 кв. м. в Чикаго і Aerofarms в Нью-Джерсі площею 6400 кв. м.

Родзинка проекту в тому, що будівля має безпрецедентний рівень автоматизації і автономності. Зокрема, тут ведеться контроль над кожним мілілітром речовини, що використовується при обробці грунту і рослин. Плюс витрата води зведеться до 1 % від норми для аналогічного поля під відкритим небом. Це дозволить виростити такий об’єм продукції, для якого зазвичай потрібно 360 гектарів полів.

Немає тут і викидів в навколишнє середовище, а тому споруду можна будувати де завгодно без порушення екологічних норм. Вежу-ферму зведуть поруч з аеропортом, щоб свіжі овочі та зелень надходили на борт літаків з грядки за лічені хвилини. Покуштувати їх зможуть лише пасажири Emirates Airlines, але не виключена і торгівля продукцією в майбутньому – за розрахунками урожай буде досягати 2700 кг на добу.

Влада Дубая схвалили будівництво гігантської вертикальної ферми з умовою, що проект стане пілотним. Під таку споруду потрібно мінімум землі, а його мініатюрні версії можна буде монтувати на кораблях, у потягах, у звичайних будинках і т. д. Будівництво почнеться в листопаді 2018-го, а перший врожай розраховують зібрати вже до грудня 2019-го.

Джерело

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: