Гнучкий мультикоптер, що не розбивається при ударі
29 Липня , 2018
Професії, які будуть роботизовані в найближчому майбутньому
31 Липня , 2018

У Гарварді створили органічну батарею з деградацією лише 3% за рік

Якщо взяти дві посудини, наповнити їх електролітами з різним зарядом і поставити між ними перемичку-мембрану, то при взаємодії рідин виникне електричний струм. Рух електронів від одного полюса до іншого – цей принцип, якщо вірити археологічними дослідженнями, був відомий тисячі років тому. Питання лише в матеріалах, з яких зроблена батарея, і нещодавно в Гарварді запропонували новий ефективний тип органічних акумуляторів.

Традиційно найкращими матеріалами для електролітів проточних батарей є сполуки брому і ванадію, розчинені в кислоті. Компоненти дорогі, їдкі, що вимагає корозійного захисту для всієї конструкції батарей. Над пошуком їх заміни вчені б’ються давно і в 2014-му в Гарварді почали масштабний проект з вивчення хінонів. Це загальна назва для органічних молекул, які використовуються для зберігання енергії – дослідники вивчили понад 10000 видів у пошуках підходящих.

Спочатку вченим вдалося замінити бром фероцианідом і перейти від кислоти до лугу, потім вони модифікували вітамін B2, минулого року відмовилися від їдких сумішей на користь нейтральних водних розчинів. А сьогодні представляють світові новий хінон, рукотворну органічну молекулу з видатними показниками ємності і довговічності. Її назвали «Мафусаїлом», на честь біблійного старця-довгожителя.

У тестах батарея з молекулами Мафусаїл у слабкому лужному розчині показала рівень втрат у 0,001 % на один цикл заряду-розряду, не більше 0,01 % на добу роботи. Це означає, що деградація батареї складе лише 3 % за рік, і вона цілком зможе скласти конкуренцію іншим типам акумуляторів. Собівартість такої батареї теж невелика, що дозволяє планувати її майбутнє в масовому застосуванні, коли технологію буде переведено на комерційну основу.

Джерело

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: