До екіпажу МКС приєднався робот зі штучним інтелектом CIMON
3 Липня , 2018
Військовий «винищувач» безпілотників Pitbull готовий до застосування
3 Липня , 2018

У Китаї створили автомат, що стріляє лазером?

У фантастичних фільмах ми вже звикли бачити різні види зброї, які в якості «куль» використовують лазерні промені. Але чи настільки «фантастичні» всі ці гармати? Судячи з усього, майбутнє набагато ближче, ніж ми думаємо. Адже, як повідомляє прес-служба Сіанського інституту оптики (Китай), вченим цього закладу вдалося розробити справжнісінький автомат, що стріляє лазером.

Лазерна зброя носить назву ZKZM-500. За заявою розробників, автомат здатен вражати цілі на відстані до 800 метрів, викликаючи швидке обвуглювання поверхневого шару шкіри, що заподіює сильний біль. При цьому лазер цілком може пошкодити і чутливу сітківку ока і засліпити противника. Крім цього, стверджується, що ZKZM-500 живиться від літієво-іонних батарей і здатен виробляти кілька тисяч двосекундних пострілів за час роботи, обмеженої 30 хвилинами. Маса автомата становить близько 3 кілограмів.

Інших подробиць про лазерний автоматі на даний момент немає, проте деякі експерти засумнівалися в правдивості заяви розробників. Зокрема, зазначається той факт, що один лазерний постріл вимагає кілька десятків кіловат енергії, а враховуючи те, що автомат живиться від літій-іонних батарей, їх вага має в кілька десятків разів перевищувати заявлені 3 кілограми. Більш того, лазерні «патрони» слабшають по мірі збільшення дальності до цілі, так що для ураження противника на відстані до 800 метрів потрібно буде ще більше енергії, а значить і більш ємкі акумулятори для того, щоб відпрацювати заявлені 30 хвилин. У будь-якому випадку, як кажуть, диму без вогню не буває, і створення портативної лазерної зброї – лише питання часу.

Джерело

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: