Біля берегів Великобританії запрацювала найбільша в світі вітряна електростанція
7 Вересня , 2018
Перший комерційний 3D-принтер, що працює з металом
7 Вересня , 2018

У США розробили точнішу мапу світу

Коли представники Бостонського державного шкільного округу вирішили внести зміни в діючі навчальні географічні мапи, їм на допомогу прийшла група вчених із США та Австралії. В результаті їх спільної роботи була створена точніша мапа світу, яку вони назвали «Рівна Земля».

Основна проблема величезної більшості географічних мап – похибки у розмірах зображених на ній об’єктів. Причина в тому, що мапи плоскі, а Земля кругла. Тому картографам доводиться проектувати складну поверхню на площину.

Існує безліч способів рішення даної проблеми. Так, наприклад, був створений досить поширений нині тип мап з проекцією Меркатора, на яких зони полюсів дещо розтягнуті, а екваторіальні – навпаки стиснуті, щоб зафіксувати лінії широти і довготи. У підсумку такі материки, як Африка і Південна Америка вийшли значно менше, ніж вони є насправді, тоді як Гренландія здається величезною.

Ще одна спроба подолати картографічні спотворення – мапа Галл-Петерса, де розміри всіх континентів зображені максимально точно. Однак з нею виникла нова проблема – континенти вийшли спотвореними, витягнутими. Мапа з проекцією Робінсона – це спроба знайти компроміс між точністю і зовнішнім виглядом, причому частково довелося пожертвувати саме точністю.

Мапа з проекцією «Рівної Землі» має той же розмір і контури, що і проекція Робінсона, але зі збільшеними розмірами екваторіальних областей. На сьогоднішній день це найбільш точне відображення нашої планети на площині мапи.

Равная Земля

Джерело

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: