Завершено створення першого реактивного двигуна для Phantom Express
9 Червня , 2018
Експериментальна канадська фабрика почала переробку СО2 в паливо для машин
11 Червня , 2018

У США створили найшвидший в світі суперкомп’ютер

З 2013 року найшвидший у світі комп’ютер належав Китаю в 2016 році пальма першості перейшла до Швейцарії, і тепер за справу взялися США.

Summit знаходиться в Оук-Ріджській національної лабораторії. Він здатний робити близько 200 квадрильйонів обчислень за секунду, тобто він у мільйон разів швидший вашого звичайного домашнього комп’ютера і в два рази швидший попереднього рекордсмена у цій сфері. У ньому задіяно близько 37000 процесорів і займає площу двох тенісних кортів.

Але найцікавіше в Summit — це мета його створення. Комп’ютер спеціально спрямований на функціонування штучного інтелекту, в ньому встановлено 28000 графічних процесорів, оптимізованих для алгоритмів машинного навчання.

З можливостями, які пропонує Summit, дослідники можуть застосувати машинне навчання до проблем астрономії, хімії та біології. Наприклад, Summit може аналізувати зображення з телескопів для пошуку об’єктів за запитом, або ж аналізувати складні ДНК для розпізнавання структури білків.

Причому метою США, Китаю та декількох країн Євросоюзу є створення комп’ютера, здатного здійснювати один квінтильйон обчислень за секунду, тобто він повинен бути в п’ять разів потужніший Summit. У США такі надії покладають на комп’ютер Aurora, його будівництво планується завершити до 2021 року.

Джерело

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: