Китай виділить 6 млрд юанів на нові електромобільні заводи
9 Травня , 2017
Смартфон OUKITEL K6000 Plus: заряджай п’ять хвилин, розмовляй дві години
9 Травня , 2017

Українські вчені створили батарейку, термін служби якої 12 років

Українські вчені створили батарейку, термін служби якої 12 років. Один турецький бізнесмен вже зацікавився унікальної української батарейкою і хоче створити підприємство з виробництва акумуляторів для мобільних телефонів.

В Київському політехнічному інституті, пройшов міжнародний конкурс інновацій «Сікорський челлендж». У фінал конкурсу вийшли кілька цікавих проектів, але особливу увагу привернув проект київських вчених під керівництвом Владислава Кисельова. Разом зі своїми колегами, йому вдалося створити батарейку, яка вже пропрацювала півтора роки, і буде функціонувати ще близько 11 років, інформує news.eizvestia.com.По словами Кисельова, секрет батарейки полягає в тому, що вона не акумулює енергію, а створює її . Батарейка створює струм завдяки тритію. Тритій – радіоактивна речовина, яке не є небезпечною для людини. Саме від тритію і залежить термін служби батарейки. Акумулятор буде працювати до тих пір, поки не закінчиться період напіврозпаду тритію.

Поки що, батарейки-довгожительки немає на прилавках магазинів. Але це справа часу. Як повідомив Владислав Кисельов, батарейкою зацікавився турецький бізнесмен, який хоче на основі його розробки створювати електричні акумулятори для мобільних телефонів і автомобілів. На даний момент турецький інвестор веде переговори з китайськими бізнесменами, щоб ті допомогли профінансувати заплановане виробництво.

Але у київських вчених є конкуренти – американська компанія City Labs випускає батарейку, яка здатна працювати цілих 20 років. За словами виробників, акумулятору не страшні температурні коливання від мінус 50 до 150 градусів за Цельсієм. Коштує подібна суперзарядка більше 1 тис долларов.

Поки залишається невідомим, коли подібні технології будуть використовуватись при створенні акумуляторів для мобільних телефонів. На сьогоднішній день великі компанії з виробництва телефонів не використовують акумулятори на основі тритію.

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: