До 2022 року Індія планує самостійно відправити людину в космос
16 Серпня , 2018
Як SpaceX тренує астронавтів NASA для польоту на капсулі Dragon
18 Серпня , 2018

Українські перемоги на чемпіонаті світу з ракетомодельного спорту

Це був найчисленніший турнір за всю історію – 389 спортсменів із 24 країн. Змагання відбувалися неподалік польського міста Влоцлавек – на летовищі.

Учаснику чемпіонату світу дозволялося зареєструвати лише дві ракети. Натомість парашутів до них – скільки завгодно (головне, щоб діаметр не перевищував 100 сантиметрів).

Три тури. У кожному – по одному запуску: ракета має якнайдовше протриматися в повітрі на парашуті. Судді уважно стежать за польотом і фіксують час – від моменту старту до приземлення. Потім додають результати кожної спроби і визначають переможця.

“Боротьба на чемпіонаті світу була дуже напружена, – коментує Максим Лавриненко, майстер спорту України із міста Шостки, – Довелося призначати два додаткових тури. Після перших трьох спроб у десятьох спортсменів були однакові результати. Після четвертого – залишилося дев’ять. Наступного вечора розіграли медалі. Моя модель ракети, протрималася у повітрі найдовше – 8,91 хвилини”.

Максиму лише 29 років. Вісімнадцять із них – захоплюється ракетомоделюванням. Він каже, що колишнє хобі тепер стало для нього сенсом життя. Шість сезонів уже виступає на чемпіонатах Європи та світу. Був і призером, і переможцем у командному заліку. А в особистому – фортуна чомусь відверталась. Нарешті перша золота медаль.

Для участі в чемпіонаті світу моделі ракет пан Лавриненко виготовляв самотужки. Корпус робив зі склопластика, стабілізатори – із бальси, найлегшого дерева в світі… Матеріали добирав такі, щоб модель була і міцна, і легка. А потім – удосконалював і покращував аеродинамічні характеристики. Це захоплення потребує грунових наукових знань і точних розрахунків. Двигунів для ракет ніхто не купує. Їх видають на змаганнях – однакової потужності. Тож перевагу має та модель, яка краще летить, і в якої менша вага.

“Ще один секрет мого успіху, – підсумовує чемпіон світу. – Того спекотного дня зумів скористатися погодними умовами. Відчув, що над летовищем утворися висхідний потік прогрітого повітря. Мерщій запустив туди ракету і не помилився: її підняло ще вище. Модель обов’язково треба було знайти – добре, що приземлилася недалеко від стартової зони. А то, буває, залетить кудись на кілька кілометрів і все – ні ракети, ні результату”.

Загалом, українська команда може похвалитись гарними результатами, 8 медалей: 3 золоті, 2 срібні та 3 бронзові.

В особистому заліку:
1 місце в класі S2 / P моделі на висоту польоту з корисним вантажем – Радченко Олександр (. Ніжин, Чернігівська обл.);
1 місце в класі S1A (юніори) моделей на висоту польоту – Гладкий Ігор (м Дніпро);
1 місце в класі S3A (дорослі) моделей на тривалість польоту з парашутом – Лавриненко Максим (м Шостка Сумська обл.);
2 місце в класі S1В (дорослі) моделей на висоту польоту – Волканов Ігор (м Дніпро).

У командному заліку:
2 місце в класі S2 / P моделей на висоту польоту з корисним вантажем;
3 місце в класі S1A (юніори) моделей на висоту польоту;
3 місце в класі S3A (юніори) моделей на тривалість польоту з парашутом;
3 місце в класі S7 (юніори) моделей-копій на реалізм польоту.

Джерело

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: