У Південній Кореї створили 3D-принтер для друку їжі
27 Квітня , 2018
Нейромережа NVIDIA може повернути відсутні деталі на фото
28 Квітня , 2018

В Канаді розпочато створення квантового радара, від якого не врятують ніякі стелс-технології

В сучасних літаках-невидимках використовується цілий ряд технологій, що дозволяють їм уникнути виявлення традиційними радарами. Основними з таких технологій є певна форма літака, що дозволяє знизити ефективну площу поверхні, що відбиває, і спеціальне покриття, яке поглинає або відхиляє радіохвилі, що випромінює радар. Але останнім часом все більшого поширення набувають активні технології, засновані на використанні засобів радіоелектронної протидії, такі системи самі випромінюють потужні штучні шумові сигнали, які блокують роботу приймача радара.
Дослідники з університету Ватерлоо, Канада, приступили до розробки квантової радарної системи, здатної працювати в умовах присутності високого рівня фонових шумів, що, в свою чергу, дозволить радару безпомилково знаходити і супроводжувати літаки і ракети, обладнані найсучаснішими стелс-технологіями, в тому числі і активними.
“Геомагнітні бурі і сонячні спалахи, що найбільш сильно проявляються в полярних широтах, втручаються в роботу радарних систем і роблять процес виявлення цілей більш складним”, – розповідає Джонатан Бауч (Jonathan Baugh), керівник цього проекту, – “Перейшовши з традиційного на квантовий радар, ми позбавимося впливу сторонніх шумів і це дозволить ідентифікувати навіть ті об’єкти, які використовують спеціальні технології для того, щоб уникнути цього”.
Технологія, що лежить в основі роботи квантового радара, заснована на так званому квантовому освітленні. Тільки в даному випадку для освітлення простору використовується не звичайне світло, а світло, що складається з заплутаних на квантовому рівні фотонів. Коли стан одного з заплутаних фотонів змінюється, наприклад, через зіткнення з поверхнею літака-невидимки, стан другого фотона також моментально змінюється, незважаючи на відстань.
Один з фотонів заплутаної пари відправляється квантовою радарною установкою в простір, а другий залишається на місці, утримуючись у спеціальній фотонній пастці. “Радарна система аналізує лише стан фотонів, що зберегли заплутаність з другим фотоном. Ті фотони, які втратили заплутаність в результаті впливу явища декогеренції, тобто впливу природних шумів навколишнього середовища, відкидаються і все це дозволяє у багато разів збільшити значення співвідношення сигнал/шум в певних ситуаціях”, – так описують принцип дії квантового радара канадські дослідники.
Однак, для того, щоб створити реально працюючий квантовий радар, потрібне створення швидкого і надійного джерела заплутаних фотонів. Канадські вчені вже мають у своєму розпорядженні таке лабораторне джерело, яке використовувалось для лабораторних випробувань технології квантового освітлення. І тепер, завдяки отриманню фінансування в розмірі 2.7 мільйонів доларів від канадського Міністерства Оборони, у них з’явився шанс розвинути далі розроблені ними технології і довести все до створення повністю працездатного дослідного зразка квантового радара.

Джерело

Author: LEU

Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

1 Коментарій

  1. Alex Tkach сказав:

    Ця розробка має несумірно більше значення. Справа в тім, що цей зв’язок не обмежений швидкістю світла — він миттєвий. Отже промінь заплутаних фотонів можна спрямувати в далекий Космос і все, що він висвітить, навіть в інших зоряних системах, миттєво відіб’ється на фотонах, що зберегли заплутаність з фотонами променя, перебуваючи у фотонній пастці в лабораторії на Землі.
    Можна також розділити заплутані пари фотонів по різним фотонним пасткам. Одну пастку залишити на Землі, а іншу помістити в космічному кораблі. Матимемо миттєвий зв’язок з кораблем!

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: