Твердий диск комп’ютера можна зруйнувати акустичною атакою зі звичайних динаміків
4 Червня , 2018
Найбільший виробник вантажних вагонів в Європі домовляється про проекти з КВБЗ
5 Червня , 2018

В MIT побудували перший “струменевий” 3D-принтер

Інженери з MIT запропонували спосіб друку тривимірних об’єктів, заснований на розкладанні моделі на тривимірні аналоги пікселів — воксели. За словами розробників, це рівноцінно переходу від струменевого принтера до лазерного; технологія дозволяє досягти дуже високої просторової роздільної здатності і створювати об’єкти, різні частини яких пофарбовані в різні кольори.

Досі софт для 3D-друку перетворював математичний опис об’єкта в набір геометричних форм, які принтер може відтворити; технологія, запропонована групою інженерів під керівництвом Нері Оксман (Neri Oxman), дозволяє працювати з окремими елементами в просторі. Це, зокрема, дозволяє друкувати об’єкти, неоднорідні за кольором і фактурою, а також збільшити точність; роздільна здатність прототипу, зібраного в MIT, становить 2,3 млн вокселей на кубічний сантиметр, і може бути збільшена.

На практиці це означає, що дані про просторову будову об’єкту, які збирають скануючі інструменти — такі як магнітно-резонансний томограф — можна використовувати безпосередньо для друку об’єктів без математичного опису структури до найпростіших геометричних форм, і задавати кольори окремих вокселей. В результаті надрукований об’єкт виглядає максимально схожим на оригінал, а оригіналом може бути живий орган (наприклад, серце) археологічні артефакти і т.ін. Автори статті, опублікованої в Science Advances, також відзначають, що технологію можна використовувати не лише для відтворення існуючих об’єктів, але і для створення нових, намальованих у програмах для тривимірного моделювання.

Для демонстрації можливостей нової технології група надрукувала кілька предметів дуже складної форми і структури, з кольоровими і прозорими ділянками. Керівник дослідження, професор Нері Оксман, за сумісництвом художниця; вона працює на стику технологій і скульптури, з 3D-друком, багато експериментує з фактурою і геометрією.

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: