LG представила екзоскелет зі штучним інтелектом
26 Серпня , 2018
Білл Гейтс і Southern Company об’єднуються для будівництва ядерних міні-реакторів
28 Серпня , 2018

В NASA створили сплав з пам’яттю форми, щоб згинати крила літаків

Інженери NASA успішно випробували на літаючих моделях принципово новий вузол – привід для складання крила, заснований на технології активації сплаву з пам’яттю форми. Тут немає звичних пневматичних, електромеханічних або гідравлічних пристроїв, немає великої кількості деталей. Крило гнеться тому, що його запрограмували приймати потрібну форму при додаванні певного впливу.

Щоб досягти бажаного, ученим довелося розробити новий сплав на основі гафнію, нікелю і титану. Його відрізняє не тільки факт пам’яті форми, але й зусилля, з яким металевий виріб її приймає. Крутний момент досягає 564 Нм, чого достатньо, щоб зігнути 136-кілограмову секцію крила літака відносно основної частини на 90 градусів. Прямо в польоті, з високою точністю, щоб зберегти стійкість літака в повітрі.

Ключове досягнення тут в тому, що сплав приймає «запам’ятовану» форму не сам по собі, а контрольовано. І у керуючої системи є можливість зупинити процес, зсунувши секцію на певну відстань. Правда, не зрозуміло, що саме служить ініціатором процесу, наскільки все це надійно в порівнянні з традиційним механізмами і як спочатку приводити крило в форму, яка відрізняється від запам’ятованої – пресом?

Автори технології вказують на два очевидні плюси. Привід крила став на 80 % легший після видалення старих механізмів. Плюс нововведення відмінно підходить для палубної авіації, яка зберігається зі складеними крилами. В даний час розробляється потужніша версія приводу, з крутним моментом до 2260 Нм, яку випробують вже на цьому літаку-лабораторії через кілька місяців.

Джерело

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: