NASA створило інтерактивну мапу зміни Землі за останні 20 років
9 Червня , 2018
Завершено створення першого реактивного двигуна для Phantom Express
9 Червня , 2018

В реакторі Tokamak була створена плазма, температурою 15 мільйонів ℃

Нещодавно фахівцям компанії Tokamak Energy вдалося отримати в надрах створеного ними реактора ST40 типу токамак плазму, температура якої становила близько 15 мільйонів градусів Цельсію. Для цього використовувався метод так званого компресійного злиття (merging compression), коли відбувається навмисне зіткнення двох кілець плазми і ущільнення цієї плазми за рахунок виникаючих ефектів магнітного перепідключення (magnetic reconnection). Цей процес відбувається під впливом сильних магнітних полів, що створюються котушками електромагнітів реактора, через які пропускаються електричні струми, силою в тисячі ампер, що диктує особливі умови до якості виготовлення елементів реактора і роботи системи його електропостачання.

“Досягнення температури в 15 мільйонів градусів вказує на правильність обраного нами підходу до реалізації технологій керованого термоядерного синтезу” – розповідає Джонатан Карлінг (Jonathan Carling), президент компанії Tokamak Energy, – “Нашою кінцевою метою є розробка готової технології до 2030 року, і для досягнення цієї мети нам потрібно послідовно подолати цілий ряд складних проблем технічного плану”.

Незважаючи на те, що 15 мільйонів градусів є важливою віхою на шляху до керованого термоядерного синтезу, до отримання температури в 100 мільйонів градусів фахівцям компанії Tokamak Energy потрібно пройти ще дуже довгий шлях. Реактор ST40 – є третьою  установкою, створеною в рамках п’ятиетапного плану компанії, його конструкцією передбачено отримання температури в 100 мільйонів градусів, але він не призначений для добування енергії, що буде вироблятися всередині камери реактора.Для подальшого збільшення температури плазми і просування в бік початку реакцій термоядерного синтезу фахівцям компанії Tokamak Energy доведеться провести модернізацію обладнання реактора ST40. Необхідність цього продиктована деякими речами, які були помічені під час роботи реактора в перший період його експериментальної експлуатації.

Джерело

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: