Соціальна віртуальна реальність: скільки залишилось чекати?
9 Липня , 2017
Розроблено прототип телефону, якому не потрібна батарея
9 Липня , 2017

Valkyrie – гуманоїдний робот, який буде допомагати людям при колонізації Марсу

Valkyrie є дітищем фахівців з Космічного центру НАСА імені Джонсона в Х’юстоні. Спочатку цей робот створювався для участі в змаганні DARPA Robotics Challenge. За час, що минув з моменту завершення цього змагання, творці робота наділили його безліччю додаткових можливостей, і зараз цей 190-сантиметровий робот розглядається у якості засобу, який надасть людям неоціненну допомогу при колонізації Марсу та інших планет.
Однією з останніх модифікацій робота Valkyrie став оптичний сканер LIDAR з датчиками, які дозволяють йому бачити навколишнє середовище, виявляти перешкоди і прокладати найбільш оптимальний і безпечний маршрут. Наочною демонстрацією роботи даної системи є пересування робота Valkyrie по ланцюжку покладених на поверхню шлакоблоків. Крім ходьби по “пересічній місцевості”, робот здатний виконувати широкий ряд інших базових рухів, які використовуються для виконання нескладних операцій. Саме така нескладна робота ляже на плечі робота, коли він, задовго до людей, буде відправлений на Марс в якості авангарду, де він буде займатися підготовкою майданчиків, заготівлею місцевих будівельних матеріалів та інших ресурсів, зведенням перших будівель майбутньої космічної бази.
В конструкції робота Valkyrie фахівці НАСА використовували ряд технологій, які застосовуються астронавтами під час виходу у відкритий космос. В конструкції робота налічується 28 механічних суглобів, обертальний момент кожного з яких регулюється окремо. Збором інформації займаються 200 датчиків, розкиданих по всьому корпусу робота, закріплені на його голові, ногах і верхніх маніпуляторах.
Нижні кінцівки робота мають довжину 140 сантиметрів і складаються з семи суглобів. А при експлуатації робота в умовах невагомості його ноги можуть бути замінені на свого роду маніпулятори, які мають більшу кількість ступенів свободи. На кінці кожного такого маніпулятора може бути встановлений спеціалізований захват і там же будуть джерела світла, камера і датчики, що призначені для складання тривимірних карт найближчого простору.
Верхні кінцівки робота складаються з семи суглобів і кріпляться до корпусу за допомогою чотирьох незалежних ротаційних приводів. Всі кінцівки робота Valkyrie мають уніфіковані механічні та електричні роз’єми, що дозволяє легко від’єднувати їх, проводити ремонт або змінювати їх на спеціалізовані інструменти, що полегшують виконання робіт різного типу.
Робот Valkyrie має можливість отримувати енергію від зовнішнього джерела для чого у нього є власний універсальний інвертор-перетворювач. А ємності вбудованої акумуляторної батареї вистачає на годину роботи в автономному режимі.
У конструкцію робота і його програмне забезпечення спочатку було закладено низку запобіжних заходів, які дозволять йому у майбутньому працювати поруч з людьми і не завдати їм шкоди у разі виникнення будь-якої непередбаченої ситуації.
Створення робота Valkyrie обійшлося НАСА в 2 мільйони доларів на сьогоднішній день. Проте, будуть і далі проводитись роботи над його конструкцією і вдосконаленням програмного забезпечення системи управління. Всі ці роботи виконуються працівниками групи IHMC Robotics, яка досить непогано зарекомендувала себе під час змагання DARPA Robotics Challenge.

Author: LEU

Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: