SpaceX перегляне план запуску інтернет-супутників через космічне сміття
12 Листопада , 2018
Перша штучна рогівка, надрукована на “4D”-принтері, вже готова для трансплантації
13 Листопада , 2018

Вчені-фізики створили новий тип найпростішого квантового “твердого диска” для світла

Вчені-фізики з університету Альберти, Канада, розробили новий спосіб створення сховища інформації, здатного зберігати “тонку і делікатну” квантову інформацію, закодовану в параметрах імпульсу світла. У якості власне сховища виступає хмара надохолоджених атомів рубідію, яка здатна поглинути імпульс світла повністю, до останнього фотона. А освітлення хмари атомів контрольним імпульсом світла дозволяє отримати новий імпульс, всі параметри якого повністю повторюють параметри вихідного імпульсу, що містив у собі квантову інформацію.
Квантова пам’ять є одним з найважливіших компонентів квантових комп’ютерів і квантових комунікаційних мереж. Вона виконує таку ж роль, як і традиційні тверді диски в наших комп’ютерах. Природно, що з розвитком технологій квантових комунікацій і обчислень, інтерес до ефективних пристроїв зберігання квантової інформації підвищується в тому ж темпі.

“Під час експерименту ми закодували квантову інформацію в імпульсі світла, після чого цей імпульс був збережений в надрах хмари холодних атомів” – пишуть дослідники, – “Використовуючи додатковий контролюючий імпульс, ми можемо відновити вихідний імпульс і інформацію яка була в ньому, практично в будь-який момент часу”.

Новий метод, розроблений канадськими вченими, дуже добре підходить для задач, що вимагають дуже високої швидкодії. Більше того, він вимагає використання меншої кількості різноманітних технічних засобів, ніж інші технології зберігання квантової інформації.

“Кількість енергії потрібної для роботи пристрою, істотно нижча кількості, потрібної для роботи інших пристроїв. Це і простота технічної реалізації нового методу, в свою чергу, дозволить вирішити масу проблем у сфері квантових обчислень і комунікацій,  які бурхливо розвиваються” – пишуть дослідники.

Джерело

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: