Через батареї Tesla третина електрики діставалась австралійцям безкоштовно
25 Березня , 2018
Ферит вісмуту – основа для електронних пристроїв абсолютно нового типу
26 Березня , 2018

Вчені MIT навчать безпілотні автомобілі орієнтуватися в щільному тумані

Забезпечення безпечного руху самокерованих автомобілів вкрай — важливий напрямок для їх запуску в експлуатацію. Особливо в світлі недавнього летального випадку за участі безпілотного авто Über. Найбільшу небезпеку будь-який транспортний засіб представляє в умовах недостатньої освітленості і видимості, зокрема в тумані. І нещодавно дослідники з Массачусетського технологічного інституту розробили метод, що дає можливість лідарам (основним елементам для орієнтації в просторі) відмінно «бачити» при сильному тумані.

По своїй суті будь-який лідар являє собою прилад, який випускає лазерний промінь і на основі його відбивання отримує дані про оточуючі об’єкти. При величезній кількості плюсів лідар має істотний недолік: чисте повітря не заважає його роботі, але щось побачити крізь щільний туман пристрій не здатен. Група вчених під керівництвом Рамеша Раскара придумала метод, що дозволяє лідарам отримувати сигнал, відбитий від об’єктів навіть у дуже щільному тумані.

Розподіл фотонів в залежності від щільності туману

Відбувається це наступним чином: лазер випромінює імпульси в ділянку туману, а поруч з пристроєм розташована спеціальна камера, що складається з однофотонних детекторів. Вони фіксують час повернення кожного фотона. Кожен зафіксований «кадр» містить інформацію про час одержання фотона. Потім комп’ютерна програма будує діаграму, в якій кожен стовпець описує кількість зареєстрованих фотонів і вибудовує на підставі цього дані про розташування об’єктів.

Прийом сигналів від туману і від об’єктів, розташованих в ньому

В ході серії експериментів учені протестували свій метод в умовах штучно створеного туману. З’ясувалося, що в той час, коли пряма видимість становить 37 сантиметрів, модифікований лідар вловлює предмети на відстані 57 сантиметрів. На даний момент експерименти тривають, а автори будуть і далі покращувати технологію. Зокрема, основною проблемою нині є те, що лідар може фіксувати лише статичні об’єкти.

Джерело

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: