Пасажирський безпілотник Surefly розпочинає випробувальні польоти
6 Травня , 2018
Штучний інтелект отримає універсальний тест “потужності”
7 Травня , 2018

Вчені створили 3D-принтер для заліковування глибоких ран на шкірі

Вчені з Університету Торонто створили 3D-принтер для друку біоматеріалами, який не лише виглядає як фантастичний бластер, але і виконує фантастичну задачу: він створює людську шкіру, яку можна відразу після виробництва використовувати для заліковування найглибших ран.

За принципом роботи портативний 3D-принтер чимось схожий на диспенсер для липкої стрічки, тільки замість скотчу в нього заряджена капсула з біочорнилом для друку штучної людської шкіри. Біочорнило, матеріал на основі колагену та фібрину наносяться вертикальними смужками на основу для заповнення рани. Колаген – це найпоширеніший білок у складі шкірного покриву людини, а білок фібрин необхідний для регенерації тканин.

Автор винаходу Навід Хакімі (Navid Hakimi) каже, що надрукована на принтері шкіра буде мати індивідуальні особливості в залежності від характеристик рани і шкіри потерпілого.

Багато винайдених до теперішнього часу 3D-біопринтерів низькошвидкісні, громіздкі і дорогі, і винахід канадців серед них вигідно відрізняється. 3D-принтер для друку шкірної тканини має розмір з невелику взуттєву коробку і важить менше кілограма. Справитись з ним може оператор з мінімальною кваліфікацією, а експлуатація апарату не вимагає особливої підготовки і інкубаційного періоду для створеної тканини.

 

Робота над удосконаленням технології триває: тепер вчені хочуть навчитися заповнювати вирощеною шкірою не лише місцеві глибокі рани, але і значні ураження шкіри.

Джерело

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: