BMW з вченими MIT розробляють надувний 3D-друкований матеріал
31 Травня , 2018
БПЛА Cormorant прийняв участь у своїй першій міні-місії
1 Червня , 2018

Вчені створили конденсатор потоку. Але не для подорожей у часі

Одна з найвідоміших кінокартин про подорожі в часі «Назад в майбутнє» не в останню чергу запам’яталася завдяки автомобілю марки DeLorean. Основною деталлю, завдяки якій було можливо здійснювати часові стрибки, був конденсатор потоку (Flux Capacitor). І він так і залишався б лише фантазією сценаристів Боба Гейла і Роберта Земекіса, якщо б група вчених з Австрії і Швейцарії не створила справжній конденсатор потоку, застосування якого для переміщень в часі поки під питанням, зате він корисний для дечого іншого.

Новий пристрій може керувати рухом розміщених у ньому мікрохвильових сигналів. Більше того, вчені розробили не один, а цілих два варіанти побудови конденсатора потоку: двосмуговий і трисмуговий. Саме останній і нагадує винахід доктора Еммета Брауна.

Схема три смугового конденсатора потоку

Прилад використовує ефект квантового тунелювання магнітного потоку навколо конденсатора, завдяки чому ламається принцип симетрії по відношенню до біу часу (time-reversal symmetry). Але раз мова зайшла про час, не варто радіти і думати, що ми наблизилися до створення машини часу. У спрощеному варіанті це означає, що мікрохвильові сигнали просто починають рухатися в одному визначеному напрямку. За визнанням одного з авторів розробки, Тома Стейтса,

«Наш пристрій буде вельми корисним для реалізації квантових обчислень. Саме для цього потрібна висока точність контролю над поширенням сигналу. Більше того, цю технологію можна використовувати в радарних системах, модулях бездротової передачі даних, для покращення якості сигналу і швидкості мобільного зв’язку, інтернету і так далі».

Джерело

Author: LEU

Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: