Китай цього року може показати роботу двигуна своєї надважкої ракети-носія
27 Березня , 2018
Solliance і ECN створили тандемні сонячні панелі з ефективністю 26,3%
27 Березня , 2018

Вчені створили оптичний діод, що складається зі світла

Дослідники з американської Національної фізичної лабораторії (National Physical Laboratory, NPL) створили перший у своєму роді оптичний діод, що складається зі світла, який може бути використаний в мініатюрних фотонних і фотонно-електронних схемах. Цей оптичний діод, подібно його електронному аналогу, пропускає світло лише в одному напрямку, але його основною перевагою є малі габарити пристрою і відсутність необхідності використання великих потужних постійних магнітів, які входять у склад інших видів оптичних діодів.
Діоди є неодмінними компонентами більшості електронних схем. Вони пропускають електричний струм в одному напрямку і блокують проходження електричного струму в зворотному напрямку. Ця функція діода використовується в різноманітих сферах електроніки, починаючи від віксування надзвичайно слабких радіосигналів і закінчуючи потужними силовими випрямлячами, здатними перетворювати змінний електричний струм у постійний.
Основою нового оптичного діода є кільцевий резонатор, скляне кільце, встановлене на поверхні кремнієвого чіпа. Розмір цього кільця приблизно відповідає діаметру людської волосини, а діодний ефект виникає за рахунок створення обертового оптичного поля всередині резонатора,
Структура оптического диода
Кільцевий резонатор накачується світлом із зовнішнього джерела.

“З урахуванням крихітних розмірів самого пристрою питома потужність циркулюючого в резонаторі світла порівнянна з потужністю всіх прожекторів, використовуваних для освітлення великого стадіону” розповідає доктор Джонатан Сільвер (Dr. Jonathan Silver), провідний дослідник, – “За рахунок такої високої концентрації енергії в резонаторі в ньому виникає оптичний діод, який працює за рахунок одного з видів взаємодії світла зі світлом, що називається ефектом Керра”.

Проведені з пристроєм експерименти показали, що всередині скляних резонаторів електромагнітне поле обертається за годинниковою стрілкою. При цьому, світло, подане в пристрій в цьому ж напрямку, проходить через нього безперешкодно, а світло, подане в напрямку проти годинникової стрілки, блокується.
“Наявність такого діода відкриває дорогу до створення недорогих мікрофотонних схем і чіпів, які можуть стати основою технологій оптичних обчислень” – розповідає Паскаль Дел’Хей (Pascal Del’Haye), один з дослідників, – “Крім цього, нові діоди можуть знайти застосування в галузі оптичних телекомунікацій, забезпечуючи більш ефективне використання існуючих оптоволоконних мереж”.
Джерело

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: