Нове покриття для корпусів кораблів допоможе радикально знизити витрати на паливо
25 Червня , 2018
Франція і Німеччина об’єдналися для створення нового супер-винищувача
25 Червня , 2018

Вчені відкрили новий тип фотосинтезу

Дослідники з Імперського коледжу в Лондоні описали відкритий ними новий вид процесу фотосинтезу, що, на їх думку, може змінити наше розуміння деяких процесів, що відбуваються в природі. Поки ще не дуже зрозуміло, чи можна буде використовувати ці нові знання у сфері екологічно чистої альтернативної енергетики, але їх точно можна буде використовувати для розробки спеціально спроектованих зернових культур, які будуть більш ефективні, ніж існуючі.
У новому процесі фотосинтезу використовується не видиме, а ближнє інфрачервоне випромінювання (near-infrared, NIR). У звичайному фотосинтезі, який використовують всі рослини, бере участь зелений пігмент chlorophyll-a, який має максимальний коефіцієнт поглинання в червоній області видимого спектру.
Під час роботи британські дослідники з’ясували, що деякі типи ціанобактерій замість хлорофілу-а використовують хлорофіл-f (chlorophyll-f), який ефективно поглинає ближнє інфрачервоне випромінювання. Це, в свою чергу, дозволяє ціанобактеріям жити і процвітати в місцях, куди не проникає звичайне світло, але доходить теплове інфрачервоне випромінювання.

Зазначимо, що вченим вже досить давно відомий хлорофіл-f, але останні дослідження допомогли пов’язати цей пігмент з новим типом фотосинтезу. Крім того, наявність нового типу фотосинтезу, який знаходиться “за червоною межею”, має величезне значення для області астробіології і біології, що вивчає життя неземного походження. Вчені-астробіологи використовують термін “червона межа” в якості опису мінімальної кількості енергії, яку мають отримувати рослини для процесу фотосинтезу.
І не менш важливою є перспектива використання данного виду фотосинтезу в новітніх розробках ВДЕ, що допоможе суттєво підвищити їх ККД.

Джерело

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: