Штучний інтелект створить більше робочих місць, ніж відніме
20 Липня , 2018
Ізраїль випустив розумний танк Merkava Mk 4 Barak
23 Липня , 2018

Вчені зі Стенфорда розробили революційну батарею на базі рідкого металу

Вченим, інженерам зі Стенфордського університету вдалося знайти рішення всіх ключових проблем існуючих акумуляторів на основі рідких металів. За їх словами, ми стоїмо на порозі відкриття – нова батарея буде дешевшою, безпечнішою й ефективнішою нинішніх, при цьому технологія легко масштабується, а енергоносій, залишається рідким навіть при кімнатній температурі, без додаткових умов. Так що ж вони створили?

Класична схема рідинної батареї передбачає наявність трьох ємностей. У перших двох містяться катод і анод в рідкій формі, в третій вони змішуються, але залишаються розділеними мембраною, через яку проходять електрони, що і забезпечує процеси зарядки та розрядки батареї. Потенційна ємність таких акумуляторів дуже велика, але вони використовують токсичні компоненти і вимагають скрупульозного обслуговування.

Інженери зі Стенфорда замінили катод на сплав металів натрію і калію, який залишається рідким при кімнатній температурі і, в теорії, має 10-кратно більшу щільність енергії, ніж всі інші відповідні суміші металів. В якості анода запропоновано чотири типи водних розчинів. Стара мембрана замінена на нову, керамічну, з покриттям з оксидів калію та алюмінію. Вона надійно розділяє два рідких середовища, але зберігає властивість міграції електронів між ними.

Прототип відразу показав дворазове збільшення максимальної напруги в порівнянні з іншими рідинними батареями. І демонстрував стабільні показники протягом тисяч годин дослідів. Технологія дозволяє удосконалювати конструкцію батареї в різних напрямках, домагаючись покращення конкретних показників, у неї колосальний потенціал для модернізації. І це означає, що нові рекорди не за горами.

МеталлДжерело

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: