Microsoft завершила роботу над спеціальною версією Windows 10 для Китаю
26 Березня , 2017
Tesla вийшла на південнокорейський ринок: черга на тест-драйв розтягнулась на півроку
26 Березня , 2017

Вченим вдалося створити найбільший кристал, що складається з окремих наночастинок

Групі вчених з Північно-Західного університету і Мічиганського університету нещодавно вдалося створити найскладніший на сьогоднішній день кристал, який був “зібраний” з наночастинок певного типу. Вирощування, а якщо бути точніше, “будівництво” даного кристала вироблялось повністю контрольованим способом, а в якості “клею”, скріплюючого наночастинки в єдине ціле, виступали молекули ДНК.
У своїй роботі вчені використовували наночастинки з групи так званих клатратів (Clathrates). У структурі цих наночастинок існують порожнини, усередині яких можуть бути розміщені молекули речовин, що служить для захоплення частинок, що забруднюють навколишнє середовище, наприклад. Крім цього, такі наночастинки можуть нести корисний “молекулярний” вантаж, що можна використовувати в медичних діагностичних і терапевтичних цілях.
Створений вченими кристал являє собою групу з 42 скріплених між собою наночастинок. Форма цього кристала має велику кількість граней, а в якості “розумного клею” були використані спеціальні молекули ДНК, які скріпили наночастинки строго певним чином. Слід зазначити, що перед початком синтезу нанокристалла вчені зробили розрахунки складних математичних моделей, результатами яких стала послідовність “складання”, яка призвела до отримання бажаного результату.
За допомогою подібних нанотехнологій можна створювати кристали з певною кристалічною структурою, за допомогою яких можна керувати, наприклад, поширенням світла. Наночастинки певного типу взаємодіють зі світлом певним чином, а комбінації наночастинок різних типів можуть стати основою матеріалів, здатних по команді ззовні змінити колір, сформувати певні образи, заблокувати світло певної довжини хвилі, пропускаючи і посилюючи світло з іншою довжиною хвилі.
Сфера застосування нових наноматеріалів вельми і вельми широка. Вони можуть використовуватись для виготовлення нових типів оптичних лінз, лазерів і навіть матеріалів плащів-невидимок, здатних приховувати об’єкти в широкому діапазоні хвиль електромагнітного спектру.

Author: LEU

Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: