Створений квантовий генератор випадкових чисел, здатний стати основою незламуваних комунікаційних систем і систем безпеки
23 Квітня , 2018
Daisy – робот від компанії Apple, здатний розбирати до 200 телефонів за годину
24 Квітня , 2018

Вченим вперше вдалося створити молекулу шляхом прямих маніпуляцій з двома атомами

Групі вчених з Гарвардського університету, очолюваною доцентом Канг-Куєн Ні, вперше в історії науки вдалося об’єднати два атома в одну молекулу шляхом прямих маніпуляцій з цими атомами. Більше того, отримана молекула має два  чітко виражених магнітних полюси, що дозволить використовувати її в якості нового типу квантового біта, кубіта, здатного одночасно зберігати і обробляти закладену в ньому квантову інформацію.
Розробка комп’ютерів, які використовують у своїх інтересах властивості окремо взятих молекул, вимагатиме ще маси додаткових досліджень. Проте, робота гарвардських дослідників демонструє те, що нам вже доступні необхідні для цього рівні точності виконання всіх необхідних операцій.
Атоми зазвичай зв’язуються в молекулу в ході хімічної реакції. У минулому вченим вже вдавалося проводити безліч видів хімічних реакцій, забезпечуючи при цьому, найвищий рівень контролю за їх перебігом та результатами. Однак те, що зробили гарвардські вчені, не можна віднести до хімічної реакції в традиційному розумінні, вчені взяли два атома, атом натрію та цезію та охолодили їх до такої низької температури, при якій на першому плані вже не фізичні і хімічні, а їх квантові властивості.
Процесс создания молекулы
Після цього атоми були захоплені за допомогою оптичних пінцетів з променів лазерного світла і поміщені в оптичну дипольну пастку, де вони були переведені в збуджений енергетичний стан світлом додаткового лазера. В результаті цього атоми почали взаємодіяти один з одним і об’єдналися в одну молекулу. Цей процес проводився в умовах глибокого вакууму, що виключило вплив низки зовнішніх чинників.
На жаль, отримана молекула виявилася вкрай нестабільною і змогла проіснувати лише дуже короткий час. Проте, дана реакція стала доказом того, що екзотичні молекули можуть формуватися під впливом лазерного світла, а не додаткових атомів, які виступають у якості каталізаторів.
Подальші зусилля вчених будуть спрямовані на отримання можливості об’єднання атомів у молекули без їх попереднього приведення в збуджений стан. Це, в свою чергу, дозволить отримувати більш складні і стабільні “двополюсні” молекули, здатні існувати тривалий час. А це, в свою чергу, дозволить замислитись над практичним застосуванням таких молекул у сфері квантових обчислень і в інших сферах науки і техніки.

Джерело

Author: LEU

Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: