Пентагон вкладає 2 мільярди доларів у впровадження військового ШІ
11 Вересня , 2018
Mercedes-Benz представила концепт модульного автомобіля майбутнього
12 Вересня , 2018

Вченим вперше вдалося “телепортувати” квантовий логічний елемент

Дослідники з Єльського університету вперше в історії науки продемонстрували можливість телепортації не тільки квантової інформації, але і стану квантового логічного елемента, кожен з яких був представлений окремим квантовим бітом, кубітом. Ця можливість, яка здійснюється в чітко заданий і повністю контрольований момент часу, відкриває новий шлях для створення нової архітектури модульних квантових комп’ютерів, до яких в разі необхідності, можна буде підключати додаткові модулі, збільшуючи обчислювальну потужність цих систем.

Природно, що ключовим моментом у цьому досягненні є явище квантової телепортації, яке вже не раз використовувалось для передачі квантового стану (інформації) від одного об’єкта до іншого. Використовуючи протокол, теоретично розроблений ще в 1990-х роках, йельські дослідники провели  передачу не тільки квантової інформації, але і квантової функції без проведення будь-якого безпосереднього фізичного впливу на задіяні об’єкти.

Квантові логічні елементи, кубіти, в які закладена якась обчислювальна функція, необхідні для реалізації такого виду квантових обчислень, які виконуються безліччю невеликих систем, об’єднаних в єдину мережу. Відповідно до існуючої теорії, така архітектура дозволить уникнути виникнення або з легкістю компенсувати помилки, які так чи інакше виникають при роботі квантових процесорів. Крім цього, модульна архітектура дозволить в майбутньому без особливих труднощів створити великі і складні обчислювальні системи.
Окремі модулі квантової системи повинні бути максимально ізольовані один від одного з метою запобігання їх взаємного впливу. Ця ж ізоляція, з іншого боку, максимально ускладнює обмін даними між окремими модулями, і телепортація квантових функцій є тим рішенням, яке дозволить обійти дану проблему.
Крім квантової телепортації функції, йельські дослідники створили в своїй системі ланцюги з додатковими кубітами, які дозволяють виявляти і негайно виправляти виникаючі помилки.

“Наша робота є першою демонстрацією організації взаємодії між двома кубітами, при якій здійснюється передача, як квантової інформації, так і функції квантового логічного елемента” – пишуть дослідники, – “Це великий крок на шляху до створення великих обчислювальних систем, які зможуть працювати більш точно і стабільно за рахунок наявності допоміжних кубітів, призначених для корекції помилок”.

Джерело

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: