ЄКА випробувало новий ракетний двигун
18 Липня , 2018
У Дніпрі проведуть найбільший технофест Східної Європи
19 Липня , 2018

Великобританія представила концепт винищувача майбутнього

Міністр оборони Великобританії на відкритті міжнародного авіашоу в Фарнборо представив концептуальну модель винищувача «Tempest» – «Буря». Він стане одним з перших винищувачів шостого покоління в світі — і при цьому суто британським проектом на противагу сімейства «Eurofighter». Це важливо, тому що рік тому Великобританія вийшла з програми спільної розробки з Францією і Німеччиною, а тепер отримує шанс заявити про себе, як про вагомого гравця в галузі.

В основі концепції «Tempest» лежить досвід, отриманий при створенні та експлуатації Typhoon і F-35 Lightning II. Це буде двомоторний літак-невидимка з корпусом дельта-крило та інноваційною силовою установкою, здатною передавати великі обсяги енергії на зброю нового покоління, на кшталт лазерів. Тут використовується система розподілу корисного навантаження plug-and-play, щоб винищувач міг нести будь-яке озброєння, від крилатих ракет до «гнізда» з дроном.

Tempest

Окремо виділені нові захищені від кібератак системи комунікації і така функція, як перетворення винищувача в центр зв’язку та керування боєм. Коротко описано широкий набір мультиспектральних давачів, радіочастотних сенсорів і система доповненої реальності в кабіні пілота. А ще «Tempest» проектують таким чином, щоб на землі можна було довірити його обслуговування роботизованим установкам. Плюс передбачено цілий ряд «косметичних рішень», які зроблять новинку привабливою для іноземних покупців.

Серед підрядників проекту названі BAE Systems, Rolls-Royce, MBDA, Leonardo, Defense Equipment&Support і RAF Rapid Capability Office, обсяг початкових інвестицій складе $2,6 млрд. Влада країни сподівається отримати бізнес-план і ескізи в 2019-2020 роках, щоб до 2025-го почати залучення інвестицій від закордонних партнерів. Перший політ Tempest може відбутися в 2035 році, а на озброєння він постане орієнтовно в 2040-му.

Tempest

Джерело

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: