В Україні запущено пілотний проект моніторингу із космосу використання сільськогосподарських земель
15 Січня , 2019
Математики виявили задачу, яку штучний інтелект не здатний вирішити принципово
15 Січня , 2019

Впорскування води збільшує потужність ДВЗ?

Це може звучати досить дивно, проте інженери BMW додали механізм подачі звичайної води в двигун нової моделі M4 GTS. І отримали досить  нетривіальні результати – це відразу забезпечило приріст потужності стандартного твінтурбо M4 3.0 з 425 до 493 к. с.

Розробкою системи впорскування займалися фахівці компанії Bosch, тому вона вийшла універсальною і придатною для монтажу на різні машини. З ємності з дистильованою водою рідина подається у впускну камеру через три інжектора. Там вона негайно випаровується, відбираючи частину тепла та охолоджуючи втягуване повітря. Воно стає щільнішим за рахунок збільшення кількості речовини в тому ж обсязі, а ДВЗ якраз краще всього працюють з прохолодним і щільним повітрям – при таких умовах ризик детонації мінімальний.

Примітно, що це зовсім не ноу-хау, а запозичення ідей зі старої інженерної школи, коли намагалася вичавити максимум потужності з двигунів з турбонаддувом. У моделі Oldsmobile Jetfire 1962 року в V8 подавалася суміш метанолу, дистильованої води та антикорозійних присадок. Називалася ця рідина «Turbo Rocket Fuel», але за фактом рішення було «милицею». В ті часи ще не було надійних давачів для запобігання руйнівної детонації, тому систему спроектували так, щоб без заповненого бака з водою турбонаддув просто не запускався – щоб уникнути ризиків.

Суміш води і етанолу, а пізніше метанолу, довго залишалася долею приватних майстрів, любителів тюнінга двигунів та великих потужностей. Сьогодні схожі системи в заводському виконанні можуть запропонувати і Saab, і Porsche, однак використане в BMW M4 GTS рішення від Bosh визнано найбільш перспективним. Не виключено, що воно стане «модним трендом» або навіть стандартом нового покоління ДВЗ.

Джерело

Author: LEU

Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: