Sony випустила проривний мобільний сенсор з роздільною здатністю 48 мегапікселів
25 Липня , 2018
США відновлюють програму космічних систем для перехоплення балістичних ракет
28 Липня , 2018

Вуглекислий газ використали як реагент для промисловості

Хіміки вперше змогли придумати метод, в якому діоксид вуглецю (CO2) у вигляді газу служить основним реагентом для отримання корисного хімічної речовини.

Таким чином вчені синтезували метіонін — амінокислоту, необхідну у великих кількостях, зокрема, для того, щоб виробляти корми для тварин.

Автори стверджують, що придуманий спосіб підходить для промислового виробництва. Результати викладені в журналі Nature Catalysis.

Зараз метіонін (C5H11NO2S) отримують в ході шестиступінчатого процесу, в якому використовують високотоксичні речовини, такі як, наприклад, ціаністий водень (синильна кислота HCN).

Одним з проміжних продуктів реакції в цьому процесі є метіонал (C4H8OS), який також виходить при розкладанні метіоніну бактеріями.

«Виходячи з ідеї, що метіонін в мікроорганізмах перетворюється в метіонал з виділенням вуглекислого газу, ми спробували звернути процес назад.

Будь-яка хімічна реакція потенційно оборотна, хоча найчастіше це вимагає величезних тисків і витрат енергії», — пояснює провідний автор роботи Арне Скерра з Мюнхенського технічного університету в Німеччині.

В рамках дослідження хіміки визначили відповідні параметри для запуску зворотної реакції в промисловому масштабі і необхідні для цього каталізатори.

Вже в попередніх експериментах відсоток одержуваного метіоніну виявився несподівано високим навіть при невеликому тиску лише на дві атмосфери.

Надалі автори зосередилися на каталізаторах, якими в даному випадку служать органічні сполуки — білки.

Після кількох років експериментів на лабораторному обладнанні автори змогли досягти співвідношення 40% між сировиною і продуктом реакції — метіоніном.

Крім цього вони створили теорію, яка описує цей біохімічний процес.

«Порівняно з фотосинтезом, в процесі якого природа також біокаталітично використовує вуглекислий газ в якості будівельних блоків для органічних молекул, наша реакція елегантна і проста, — додає Скерра.

Фотосинтез опирається на 14 ензимів і має на виході близько 20%, а наш метод передбачає використання лише двох ензимів».

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: