Новий надпотужний лазер доставить зонд на Марс за кілька днів
21 Грудня , 2018
Крихітний робот, здатний переміщатись всередині реактивних двигунів
21 Грудня , 2018

Якщо переробити все пластикове сміття на планеті, можна придбати Apple, Amazon і Google

У британського Королівського статистичного товариства є традиція формувати «головне число», яке має зафіксувати для історії його дух і символіку. У 2017-му ним стало число 69 – стільки американців гине в середньому за рік від газонокосарок. А в цьому році головним числом вибрано 90,5 – стільки відсотків пластикового сміття в світі ніколи не потрапить в переробку.

Не варто вбачати абсурдність або відірваність від життя в таких дослідженнях. 69 стало вирішальним аргументом, коли вибухнула запекла суперечка про те, чи варто забороняти в’їзд в США мігрантам, серед яких, нібито, безліч людей, схильних до насильства. Слово взяли статистики і раптово виявилося, що мігранти вбивають лише 2 чоловік на рік, тоді як самі американці винищують по 11 737 своїх сусідів за той же період. Навіть газонокосарки, інструмент мирний, і то набагато небезпечніший приїжджих – 69 справило великий вплив на американське суспільство в 2017-му.

За останні 60 років з початку масового виробництва пластику, у світі накопичено 6,3 млрд. метричних тонн пластикових відходів. І з них 90,5 % ніколи не будуть перероблені, якщо не відбудеться якась науково-технічна революції чи інша радикальна подія. Але що таке ці 90,5%? Як їх виміряти звичними мірками, усвідомити масштаби того, що відбувається? Наприклад, якщо розкласти сміття в пластикові пакети, вийде 7,2 трильйона пакетів. Уявіть собі дорогу до Місяця, викладену з цього мотлоху – це була б довга стрічка шириною в 2 км!

Не вражає? Ну, так, Місяць далеко, а ось економічні проблеми стосуються всіх. Статистики підрахували, що при нинішніх розцінках на прийом пластикового сміття для переробки в одному повному пакеті сировини приблизно на $1. Значить, навколо нас валяється $7 трильйонів – якщо б хтось переробив хоча б половину, він міг би приїхати в Кремнієву долину і просто почати скуповувати всі IT-компанії підряд, не дивлячись на цінник. Але 90,5 % цього багатства так і буде засмічувати океани і країни третього світу, а ми будемо продовжувати провокувати кліматичні катастрофи, щоб до 2050 року накопичити вже 12 млрд. метричних тонн пластикового сміття. Чи ні?

Джерело

Author: LEU

Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: