Ілон Маск показав першу серійну Model 3
9 Липня , 2017
Японія відправить людину на Місяць у 2030 році
10 Липня , 2017

Японці планують відправити плаваючого робота для огляду активної зони аварійних реакторів станції Фукусіма

Японська промислова група, до складу якої входять фахівці компанії Toshiba і Міжнародного науково-дослідного інституту очищення ядерних об’єктів (International Research Institute for Nuclear Decommissioning, IRID), представили загальній увазі нового плаваючого робота, призначеного для проведення огляду та пошуків залишків розплавленого ядерного палива в захисних резервуарах реакторів атомної станції Фукусіма, пошкодженої в результаті землетрусу та цунамі 2011 року. Дані роботи будуть проводитись перед початком процедури видалення невідпрацьованого палива з камер реакторів, яка, згідно з планами, розпочнеться тільки після завершення Олімпійських Ігор 2020 року в Токіо.
Слід зазначити, що новий плаваючий робот є вже далеко не першим роботом, який буде відправлений всередину аварійних реакторів. На жаль, усі попередні спроби дослідження стану реакторів і пошуку невиробленого палива закінчились невдачею, конструкція відправлених роботів просто не витримувала тривалого впливу радіації, рівня якої в деяких місцях достатньо для того, щоб позбавити життя людину всього за 1 секунду.
Розробники нового робота планують у липні цього року відправити його всередину захисного аварійного резервуару третього реактора. Цей робот дозволить зробити дистанційне обстеження пошкоджень та провести пошуки частин розплавленого ядерного палива, які, як вважається, впали на дно резервуара, заповненого дуже радіоактивною водою.
Робот, розмір якого можна порівняти з розміром буханця хліба, обладнаний потужними джерелами світла, основними і маневровими двигунами з лопатями, і системою збору інформації, до складу якої входять камери з високою роздільною здатністю, дозиметри і датчики інших типів. Управлінням роботом займаються два оператора, один керує рухами робота, а другий стежить за процесом розмотування і протягання кабелю, через який роботу подається енергія і повертаються назад зібрані ним дані.
Минулого тижня цей робот пройшов випробування в умовах, максимально наближених до реальних. Робот зробив занурення в заповнений водою басейн, всередині якого знаходилася точна модель захисного резервуару ядерного реактора.
“Головною перевагою нашої системи є те, що робот здатний самостійно виявляти та уникати перешкоди і небезпечніх місця” – розповідає Тсутому Текеучі (Tsutomu Takeuchi), один з керівників відділу ядерної енергетики компанії Toshiba, – “Ми всі сподіваємось, що новому роботу вдасться показати нам ситуацію всередині реактора. І ці дані дозволять нам розробити максимально безпечну процедуру вилучення розплавленого ядерного палива, яка стане лише першим етапом програми ліквідації наслідків аварії”
Згідно з планами, починаючи з цього року, фахівці задіяних у цьому компаній і наукових організацій почнуть розробляти методи очищення і конструювати необхідне для цього обладнання. Власне процедура очищення приміщень атомної станції від радіоактивних матеріалів почнеться в 2021 році, а вартість виконання робіт оцінюється у 8 трильйонів японських ієн (70 мільярдів доларів), що в чотири рази більше первинних оцінок.

Author: LEU

Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: