У NASA випробували механізми іонного двигуна наступного покоління
3 Вересня , 2018
Біля берегів Великобританії запрацювала найбільша в світі вітряна електростанція
7 Вересня , 2018

Японія проведе перші в світі випробування прототипу космічного ліфта

Японська будівельна компанія Obayashi, яка співпрацює з Університетом Сідзуока, регулярно нагадує про своє бажання побудувати космічний ліфт, але кожного разу каменем спотикання стає відсутність відповідного матеріалу для троса. І ось тепер, здається, в проекті намітився прорив – прототип кабелю і рухомого механізму збираються випробувати вже наступного тижня. Поки в дуже малому масштабі.

Японське агентство аерокосмічних досліджень запланував експеримент з використанням двох супутників CubeSat, між якими натягнутий 10 метровий трос з вуглецевого волокна. По тросу буде ковзати капсула з розмірами 6х3х3 см, все це буде відбуватися в космосі і контролюватися за допомогою камер супутників. Ця модель покаже перші і головні реальні переваги, недоліки і труднощі створення космічного ліфта.

Вуглецеві нанотрубки сьогодні вважаються найперспективнішим, якщо не єдиним матеріалом, придатним для цієї мети. З них потрібно буде сформувати конструкцію з основою 400 м на Землі, висотою 96000 км і вагою 12,5 тис. тонн. Другий кінець троса буде кріпитися до супутника на орбіті, але чи зможе він її зберігати при наявності такого якоря? Цей та інші питання вчені і будуть з’ясовувати в ході експерименту.

 

Японія заявляє про свій намір побудувати діючий космічний ліфт вже до 2050-го року — і за такою сміливою обіцянкою стоїть проста комерційна вигода. Розрахункова вартість доставки 1 кг вантажу в космос на ліфті близько $250, тоді як ракетами їх зараз доводиться доставляти по $25-100 тис. кг. Скільки б не коштував космічний ліфт, при надійній роботі він зробить переворот в “космічній доставці” і тому швидко окупиться.

Джерело

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: