Компанія Planetary Resources запустила експериментальний супутник-розвідник астероїдів
17 Січня , 2018
Нейромережі Alibaba і Microsoft склали тест на читання краще людей
17 Січня , 2018

До запуску сонячної електростанції «Чорнобиль 2.0» залишилось кілька тижнів

Керівництво спільної українсько-німецької компанії «Solar Chernobyl» заявило про закінчення монтажу сонячних панелей на новій електростанції. Розташована всього в 100 м від нового «саркофагу» – укриття над Чорнобильською АЕС, яке звели в 2016-му над старим, радянським. Робітники вже змонтували 3800 панелей на бетонній основі.

На старті її потужність складе 1 МВт, далі планується наростити вироблення енергії в 100 разів. Запуск заплановано на лютий 2018-го, сума інвестицій поки склала 1 млн. євро, які розраховують окупити за 7 років роботи.

Земля, на якій побудували станцію, все ще радіоактивна, тому потрібне зведення ізолюючого фундаменту. У той же час після установки на АЕС нового купола рівень радіації поблизу неї знизився в 10 разів. Це створило умови використання порожніх площ зони відчуження в комерційних цілях – у Державній адміністрації по Чорнобилю повідомили, що отримали 60 пропозицій від іноземних інвесторів.

Вибір сонячної електростанції в якості пілотного проекту для реінтеграції чорнобильської території обумовлений діловим інтересом. Тут вже є вся енергетична інфраструктура для передачі виробленої електрики споживачам. Плюс іміджеві вкладення – те, що було символом жахливої техногенної катастрофи, стане зразком застосування зеленої, відновлюваної енергетики.

Джерело

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: