На ХДАВП продовжуються випробування нової авіатехніки
4 Червня , 2018
В MIT побудували перший “струменевий” 3D-принтер
4 Червня , 2018

Твердий диск комп’ютера можна зруйнувати акустичною атакою зі звичайних динаміків

Фахівці з інформаційної безпеки з університетів Мічигану і Чжецзяна перевірили роботи один одного і підтвердили факт виявлення нової критичної апаратної уразливості. Потенційно до неї схильна величезна кількість класичних твердих дисків по всьому світу.

Головка твердого диска повинна гранично точно позиціонуватися в просторі, для чого її обладнують різними сенсорами. Саме вони і були обрані в якості об’єкта атаки – виявилося, що ультразвукові коливання ззовні цілком можуть спровокувати перешкоду. І якщо вибудувати правильну тактику атаки, то низка збоїв у системі контролю головки змусить захисний механізм помилково зрушити її за межі зони експлуатації. А це – незворотні пошкодження самого пристрою і записаних даних.

Можна обійтися і без ультразвуку, кажуть китайські дослідники — якщо акустична система достатньо потужна, то і звичайні звукові хвилі можуть створити небезпечні вібрації. Йдеться про зміщення головки диска на соті долі міліметра – вистачить сильного хлопка або удару по корпусу пристрою, щоб порушити його роботу. Причому зробити це можна навіть за допомогою власних динаміків системи, наприклад, в ноутбуку Dell XPS 15 9550 акустична система видає гучність 103 дБ, а для поломки твердого диска вистачить і 96,5 дБ.

Спровокувати подібну атаку відносно нескладно, якщо знати точне розташування жертви та випромінювального пристрою. Достатньо простого скрипта для активації звукової карти, причому комп’ютер не потрібно зламувати — можна просто надіслати «модифікований» музичний файл, який користувач запустить сам. Особливо вразливі численні комп’ютери в держустановах, де найчастіше стоїть застаріле дешеве обладнання, а користувачі не відрізняються кваліфікацією в питаннях інформаційної безпеки.

Більш детально в оригіналі документу:

 

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

1 Коментарій

  1. Віктор Бутко сказав:

    Тільки українською не жорсткий, а твердий диск.

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: