Надрукована на 3D-принтері голова дозволяє зламувати сучасні смартфони
19 Грудня , 2018
Інженер-ентузіаст зібрав літаючий мотоцикл-трансформер
19 Грудня , 2018

Знайдений новий металевий каталізатор, здатний перетворювати енергію сонячного світла в рідке паливо і електрику

В даний час практично всі технології штучного фотосинтезу і сонячної енергетики засновані на використанні фотокаталізаторів, – металевих комплексних сполук, які ефективно поглинають сонячне світло. У більшості випадків до складу молекул цих каталізаторів входять такі досить рідкісні і дорогі елементи, як рутеній, осмій, іридій і паладій. Однак групі дослідників з Лундського університету в Швеції вдалося відшукати новий вид каталітичної молекули, основою якої є атоми заліза, а властивості цієї молекули дозволять використовувати її як в технологіях виробництва рідкого палива, так і в технологіях отримання сонячної електроенергії.

“Наші дослідження показали, що при належному підході до розробки структури каталітичної молекули стає можливою заміна рідкісних і дорогих металів залізом, яке є одним з найбільш поширених елементів на Землі” – розповідає Кеннет Вернмарк (Kenneth Warnmark), професор хімії з Лундського університету, – “Використання заліза дозволить кардинально знизити вартість технологій штучного фотосинтезу, що забезпечить швидке їх просування на широкий споживчий ринок”.

Нова каталітична молекула стала кінцевим результатом досліджень, під час яких науковці шукали альтернативні варіанти для заміни дорогих металів. Вчені перепробували масу варіантів і зупинили свій вибір саме на залізі. Подальші дослідження привели до появи складної залізовмісної молекули, яка вже зараз може використовуватися в сонячній енергетиці. А здатність цієї молекули до реакцій з іншими молекулами дозволяє отримувати за її допомогою рідке паливо, таке, як етанол або метанол.
Проведені експерименти показали, що металовмісна молекула зберігає свої каталітичні властивості протягом досить довгого часу. А додавання молекул іншого типу до складу каталізатора дозволять з високою ефективністю отримувати водень шляхом розщеплення молекул води під впливом сонячного світла.
В даний час шведські вчені працюють в напрямку покращення структури розробленої ними каталітичної молекули для того, щоб збільшити ефективність перетворення нею енергії сонячного світла. Крім цього, модифіковані молекули зможуть виступати в ролі активних елементів різноманітних сенсорів, таких, як фотодіоди і фототранзистори.

Результати досліджень були опубліковані в science.

Джерело

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: