Електровантажівка Tesla Semi буде представлена у вересні
16 Квітня , 2017
Система штучного інтелекту Libratus “Розгромила” гравців у покер з Китаю
18 Квітня , 2017

Знизити ціну електромобілів на 40% в Україні – реально. Новий законопроект Мінінфраструктури

Мінінфраструктури оприлюднило проект закону «Про стимулювання розвитку електричного транспорту України». Створювали його за участю експертів ринку. Вже найближчим часом законопроект внесуть у Верховну Раду. У разі прийняття закону, Україну чекає справжня електромобільна революція.

На своїй сторінці у Facebook міністр інфраструктури Володимир Омелян написав:

“Майже рік роботи фахівців, волонтерів та ентузіастів, і ми представляємо нове законодавство, прийняття якого гарантує створення надсучасного виробництва в нашій країні. За темпами зростання кількості електрокарів і зарядних станцій України займає 5 місце в світі.

Електрокари – це:

1. Дешево у використанні

2. Відмова від імпортного палива

3. Крок до надсучасних ІТ-рішень з управління транспортними потоками та логістики

У нас найбільші родовища літію в Європі, а – це:

1. Великі прямі іноземні інвестиції

2. Створення нових високотехнологічних робочих місць

3. Виробництво батарей, попит на які, буде перевищувати в рази пропозицію найближчі роки, а значить, у нас завжди буде гарантований ринок збуту.

Ми хочемо дати українцям:

1. Дешеві електромобілі

2. Чисте навколишнє середовище

3. Нову високотехнологічну галузь

Це можливо і ми зробимо Україну сучасною разом!”

Якщо закон буде прийнятий – він здешевить електромобілі в Україні відразу на 40%. Ініціатива передбачає податкову знижку в розмірі 20% вартості електрокара і звільнення від сплати збору в Пенсійний фонд (4,8%). Крім того, скасовується акциз на електрокари (109 євро), а також електричні мотоцикли і велосипеди (22 євро).

Імпорт електромобілів в Україну планують звільнити від ПДВ на 5 років, що дозволить зменшити ціну ще на 16,8%. У підсумку, популярний б/у електромобіль Nissan Leaf, який зараз коштує 428 тис. гривень ($14 000) після вступу закону в силу обійдеться в 278 800 гривень. Новий електрокар за мільйон гривень коштуватиме 656 тис. гривень.

Корпоративні покупці електрокарів отримають додаткові пільги. Зокрема, мова йде про звільнення від ПДВ послуг з оренди електромобілів і перевезення на них пасажирів. Запровадять і податкову знижку (20%) на переобладнання авто на електрокари.

На додаток, власники електромобілів отримують приємні бонуси на зразок безкоштовного паркування протягом 10 років і можливості законно користуватися смугами для громадського транспорту.

Мінінфраструктури, також, хоче стимулювати виробництво електромобілів в Україні. Згідно з проектом закону, продаж українського електротранспорту звільняється від ПДВ на 10 років, а найбільш дорогі вузли та комплектуючі звільнять від мита.

«Nissan Україна» відзначають, що якщо законопроект запрацює, це істотно вплине на готовність компанії офіційно продавати Nissan Leaf в Україні — найпопулярнішу модель електрокара в нашій країні. Зараз, при ціні на офіційне авто цієї марки в $30 000 компанія не бачить для нього ринку. «Зараз на українському ринку продаються б/в машини, відремонтовані «потопельники» або інші авто, придбані на страхових аукціонах за кордоном. Але якщо влада, за прикладом Європи та США, запровадять пільги для власників авто, на українському ринку може з’явитися і офіційний Nissan Leaf», — відзначили в прес-службі компанії.

Джерело: topgir.com.ua

Author: LEU

Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: